דף הבית > פוליטיקה > גל הירש הגיע לגדרה

גל הירש הגיע לגדרה

תא”ל במיל’ גל הירש, מי שרץ לכנסת ה-21 ונחל מפלה, הגיע לגדרה לשיח על רקע ספרו החדש. כמה תושבי גדרה בחרו במפלגתו בבחירות האחרונות והאם הוא מתכוון לרוץ שוב?

תא”ל גל הירש, מי שהיה מפקד בה”ד 1, מפקד עוצבת הגליל במהלך מלחמת לבנון השנייה, היה מועמד למפכ”לות והתמודד במהלך מערכת הבחירות האחרונה בראש מפלגת ‘מגן’ הגיע אמש לשיחה בספריית גדרה סביב ספרו ‘אנחנו לפני אני’.

שמו של הירש התפרסם לראשונה בציבור סביב מלחמת לבנון השנייה. תפקודו של, הירש אשר פיקד על האוגדה המרכזית בגזרת לבנון עוד לפני חטיבת החיילים שהובילה למלחמה, היה נתון לביקורת רבה. חברי ועדת וינוגרד, הועדה אשר חקרה את כשלי המלחמה, קבעו כי “תא”ל גל הירש ראה לנכון ליזום תפיסה מבצעית מעודכנת לאיום החטיפה וזו מצאה ביטויה בפקודה מפורטת שמהותה מניעה ושיבוש של חטיפה” עם זאת הוועדה קבעה כי “בפועל, מרכיבי הפקודה והתובנות שעמדו מאחוריה לא מומשו ברובם בשטח”.

לאחר המלחמה נעצר קידומו של הירש והוא בחר להשתחרר, מלא בביקורת על התנהלות המטה כללי במהלך המלחמה.

2 ספרים, 6 בוחרים

זמן קצר לאחר שחרורו פרסם את ספרו ‘סיפור אהבה סיפור מלחמה’ המספר על נעורים במדים, על מבצעים נועזים בשטח אויב, על בדידותו של מפקד במלחמה, על ערכים ועל משבר ערכים ועל זוגיות ומשפחה תחת אש.

אל גדרה הגיע אמש כדי לדבר על ספרו ‘אנחנו לפני אני’ השוטח את תפיסת הפיקוד והמנהיגות שלו באופן תמציתי, חד ונוקב. בין השאר הירש מדבר על ערכי האיתנות, עמוד שדרה, ענוה ומקצוענות.

מנהיגות, איתנות, מקצוענות וענווה. כריכת ספרו החדש של תא”ל גל הירש

גם במהלך מערכת הבחירות לכנסת ה-21 הגיע לגדרה לחוג בית, אך לא הצליח לשכנע תושבים רבים כפי שמעידות תוצאות הבחירות בגדרה. 6 תושבים בלבד הצביעו לרשימתו, מפלגת ‘מגן’. סביר להניח שהירש, אשר השקיע רבות בניסיון הלא מוצלח להכנס לכנסת, לא ירוץ לכנסת ה-22.

הספר המדובר, ‘אנחנו לפני אני’, זמין בחנויות הספרים ולהשאלה בספרייה.

בתמונה הראשית – תא”ל הירש בתדרוך עם ראש הממשלה אולמרט ושר הביטחון פרץ, חודשים ספורים לאחר מלחמת לבנות השנייה, במחנה בירנית.

 

בדוק גם...

נעמה עדיין בכלא

הצעירה הרחובותית שנידונה ברוסיה לשבע שנות מאסר וחצי עדיין במאסר. משפחתה מחפשת תמיכה ציבורית רחבה …

שינוי גודל גופנים