דף הבית > Uncategorized > גיל דואק בהריון עם אלבום שני בבטן

גיל דואק בהריון עם אלבום שני בבטן

נפגשנו השבוע עם גיל דואק, תושב גדרה, מלחין, יוצר וגיטריסט השוקד בימים אלה על הפקת אלבום הסולו השלישי.

ב- 2005 יצא אלבומו הראשון במסגרת להקת “הישוב הישן” אשר ביצעה את המוזיקה המקורית שכתב, גיל מגדיר זאת כ”ניסוי מוזיקלי עם עוד נגנים”. את ההשפעה לאלבום ספג בטיול בהודו במהלכו למד סיטאר וחזר ארצה עם געגוע לשירי ארץ ישראל הישנים אותם שמע בבית ילדותו. את האלבום חילק בעצמו לאומנים בתקווה לפרוץ אל הבמה.

ב- 2013 הוציא אלבום שני של שיריו בסגנון רוק אלטרנטיבי הזמין להורדה והשמעה ברשת. האלבום השני חברתי-מחאתי וצועק, אותנטי ומחוספס.

על האלבום השני כתב דן תורן: “גיל דואק מוזיקאי אמיתי, גיטריסט מצוין…הוא לא פחד לעשות צלילת עומק לרדת מתחת לביוב של העיר לעבור בכל הצינורות הכי חלודים”.

האלבום השלישי הוא חשוף ואישי, ומשתף את הקהל בתהליך יצירה של אלבום בעידן האינדי דרך דף הפייסבוק גיל דואק בהריון בבטן עם אלבום 2. הדרך באלבום זה היא שונה, זאת הופעה שלמה של איש אחד וההתמודדות מצריכה הרבה למידה ועבודה. הלבטים והמלחמה בזמן מול האיכות, הדגש הטכני מול האומנות ובעיקר הבדידות, אך היתרון העיקרי הוא הגוון הייחודי והשליטה המלאה ביצירה.

באלבום הזה למילים תשומת לב גדולה יותר והשירים עוסקים במעגלים הקרובים יותר, משפחה וחיי השגרה. הגיטרה האקוסטית המזכירה פולק אמריקאי נעים מלווה את רוב האלבום.

גיל (38), בעל תואר בהוראת מוזיקה, מלמד גיטרות מזה למעלה מעשור ומוכר לקהל המקומי הצעיר במסגרת קבוצות הלימוד במרכז המוזיקה המקומי. הפרויקט בניהולו של אודי שריד מנגיש את המוזיקה לדור הצעיר ולכל שכבות האולוסייה. על אף האתגר העצום בלמידה קבוצתית גאה גילי בקבוצה אשר מצליחה להתקדם כבר שנה שלישית. הפידבק של הורים המספרים על השתלבות חברתית של הילד בעזרת המוזיקה מצליחה לספק רגעים קטנים של הצלחה גדולה.

 

ביום ראשון,29.10.17, בשעה 22:00 תתקיים . גיל אשר גדל והתפתח דרך המוזיקה של בואי ומגלה אותה מחדש בעיבודי קאוורים ובניתוח המוזיקה ומבצע את שיריו של בואי למעלה מעשרים שנה, ניתח את השירים בכלים מוזיקולוגיים שמאפיינים יצירות קלאסיות ומודרניות.

בהרצאה חדשה ומרתקת של Funzing על הבר המשלבת שירה והדגמות בגיטרות אקוסטיות וחשמליות, חולפים העיתונאי אבנר הופשטיין וגיל דרך כמה תחנות משמעותיות בחייו וביצירתו של בואי בשנות השישים, השבעים והשמונים, ומגלים את הקשר ההדוק בין המוזיקה לחיים עצמם: כל מאורע אנושי מניע מהלך הרמוני וכל מהלך הרמוני מקדם התפתחות אישיותית.

 

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

שינוי גודל גופנים