דף הבית > פלילים > גזר דין מרתיע כנגד שוטר סיור עירוני בגדרה שהורשע בתקיפת עצור
פסק דין גזר דין

גזר דין מרתיע כנגד שוטר סיור עירוני בגדרה שהורשע בתקיפת עצור

בית משפט השלום בראשון לציון גזר 60 יום עבודות שירות ומאסר על תנאי לצד פיצוי למתלונן על שוטר סיור עירוני בגדרה, שהורשע בתקיפת עצור אזוק

שוטר סיור הורשע וגזר דינו ניתן לאחר תהליך משפטי ממושך.

כתב האישום מתאר אירוע מעצר של קטין, לפני כמעט 3 שנים, אשר הובל לתחנת המשטרה ושם, בעודו אזוק, היכה אותו שוטר הסיור הנאשם מספר פעמים בחלקי גופו השונים. על פי כתב האישום השוטר היכה את העצור באגרופים ובעיטות, הפיל אותו לרצפה פעמיים, ירק וקילל אותו.

ביהמ”ש קבע כי “התנהגותו של הנאשם הייתה גסה ואלימה, משפילה ומתעמרת- והכל כלפי קטין אזוק, ומבלי שחדל ממעשיו אף שהיה יכול לעשות כן.. הייתה זו אלימות מכוערת ומיותרת שהביאה לפגיעה בגופו של אדם, במקרה זה קטין, שהחובה המוטלת על איש חוק להימנע מפגיעה בו – רבה עוד יותר”.

השתלשלות האירוע

בליל 2.10.2018 התקבל דיווח אודות אירוע אשר במסגרתו חבורת נערים הטרידה נהגים באחד מרחובות גדרה. הנאשם הגיע למקום יחד עם פקחית שיטור עירוני. השניים זיהו את חבורת הנערים, וביניהם גם את א.א, קטין בן 16 בזמן האירוע. מרגע שחבורת הנערים הבחינו בנאשם ובפקחית, הם מיהרו להימלט מהמקום. הנאשם רדף אחרי המתלונן ותפסֹו, הודיע לו שהוא עצור תוך שכובל את ידי המתלונן בקדמת גופו, לאחר מכן הובילֹו לניידת המשטרה ומשם לנקודת השיטור בגדרה.

בהגיעם לנקודת השיטור, פתח הנאשם את דלת ניידת הסיור והורה למתלונן לצאת מהניידת תוך שהוא מגדף אותו (נוסח הגידופים הושמט מהכתבה במכוון). המתלונן הּובל לחדר בתחנת המשטרה על ידי הנאשם והפקחית, ושם הּושב על כיסא כאשר הוא עדיין כבול בידיו.

“ואם יעשו כך לבן שלך?”

בעודם בחדר השיטור, ביקש הנאשם כי המתלונן יביט אל הקיר תוך שהוא מכה אותו בעֹורפֹו מספר פעמים, אז הפילֹו ארצה וביקש כי המתלונן יקום – שאם לא יעשה כן, ימשיך להכותו ולבעוט בו. המתלונן עשה כדברי הנאשם, קם מהרצפה, אז הנאשם הכה אותו שוב בעורפו, הפילֹו פעם נוספת מהכיסא עליו ישב, והמשיך להכותו.

בשלב מסוים במהלך האירוע, כך על פי כתב האישום, שאל המתלונן את הנאשם “אם יעשו כך לבן שלך?”; בתגובה לכך שב הנאשם לקלל את המתלונן ולהכותו, בין היתר באגרופים ובעיטות, וכן ירק עליו. ברגעים שלאחר מכן, אמר הנאשם למתלונן “בוא נראה אותך בלי אזיקים”, “בוא נריב מכות יא ****”, הוא ביקש מהפקחית כי זו תעביר לידיו את מפתחות האזיקים – אך האחרונה השיבה כי המפתחות אינם בידיה. המתלונן הניח את ידיו על פניו וביקש כי הנאשם יחדל ממעשיו, אולם הנאשם המשיך להכותו תוך שהֹורה לו להוריד את ידיו מפניו.

“חציית קו אדום”

עו”ד הדס קליין, שייצגה את המתלונן, מסרה כי “נקיטת אלימות מצד שוטר כלפי עצור מהווה חציית קו אדום והיא מנוגדת לערכי המשטרה ולערכינו כחברה. בית המשפט קיבל את עמדת מח”ש והטיל על הנאשם עונש שיש בו כדי להרתיע את הנאשם ואת הציבור”.

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים