דף הבית > שומר החומות > גדרה תחת אש
שומר החומות גדרה

גדרה תחת אש

מטחים אינטנסיביים המשיכו גם הלילה לעבר כל יישובי הדרום, שניים מהמטחים כללו רקטות גם לעבר אזור המושבה, אין נפילות באזור

גדרה תחת אש. יממה שישית לתוך מבצע ‘שומר החומות’ ולמרות הנזקים הכבדים שהסב צה”ל לחמאס, לוחמיו ומפקדיו הטיווח של ערי ישראל נמשך.

בתוך כשעה אחת באישון לילה הוזעקו תושבי גדרה פעמיים למרחבים המוגנים כאשר מטחי רקטות שוגרו גם אל עבר המושבה גדרה, סוללת כיפת ברזל המגינה על היישוב הצליחה גם הפעם ליירט את כל האיומים. לא מוכרים דיווחים על נפילות וגם לא על שרי יירוט שנפלו בתוך המושבה.

האם הושמד מערך הרקטות ארוכות הטווח?

כלל המטחים ששוגרו במהלך היממה האחרונה היו של רקטות לטווח 40 ק”מ ומטה לאזורי השיגור של אשדוד וסביבתה, ובאר שבע. נראה שהתדלדל מלאי הרקטות הכבדות יותר שאיים ביממות האחרונות על יישובי המרכז והשרון והביא לפגיעות בחולון, יהוד ופתח תקווה.

גם הלילה הגנת כיפת ברזל הוכחה כהגנה אפקטיבית ביותר אך הגנה שאינה הרמטית. פגיעות נרשמו גם באשדוד וגם בבאר שבע אך ללא נפגעים בנפש בקרב התושבים הנשמעים להוראות ההתמגנות ונמצאים במרחבים המוגנים בעת התקיפות.

אולי יעניין אותך גם:

הפגנת התקווה – נוכח המהומות ביישובי המעורבים, תושבי גדרה השתתפו במפגן אחדות משותף ליהודים וערבים

לעשות מעש”ה – איך תצליחו לסייע לנפגעי חרדה בארבעה צעדים פשוטים

סמברג תישאר יחידה – לוחמת הטאקוואנדו מגדרה תהיה הישראלית היחידה בענף הטאקוואנדו באוליפיאדת טוקיו

בניין שלום כהן – בניין המועצה המקומית גדרה יקרא על שמו של ראש המועצה לשעבר שלום כהן ז”ל אשר הלך לעולמו לפני כשנה

הגנה צמודה על גדרה

הגנה צמודה ואפקטיבית. המשגר המגן על גדרה

המהומות נמשכות

לילה סוער נוסף עבר על הערים המעורבות.

בלוד נאסרה כניסה לעיר למי שאינו תושב המקום החל מהשעה 16:00 אחר הצהריים אתמול והוטל עוצר מלא על היישוב החל מהשעה 21:00. למרות זאת התחדשו בעיר העימותים אל מול כוחות מתוגברים.

המשטרה הגבירה את הלחץ על המפגינים ובפעם הראשונה מאז שהחלו המהומות, עשתה שימוש בירי מרובה מסוג רוגר, שנחשב אמצעי קיצוני לפיזור מתפרעים בהפגנות בשטחים. מהירי נפצע צעיר ברגלו ונמלט לתוך מסגד.

בשכונת ע’גמי שביפו נפצע ילד בפניו לאחר שנזרק לביתו בקבוק תבערה. המשטרה פתחה בחקירה והחלה בביצוע סריקות אחר חשוד במעשה. נסיבות האירוע נבדקות.

כמעט ופספסת? – הצטרף לקבוצת העדכונים השקטה של גדרה היום ווואטסאפ וקבל את כל גדרה בכף ידך. בלי דיונים, בלי תגובות, בלי חפירות.

גדרה מודה לצה”ל

העובדה כי גדרה תחת אש מביאה את תושבי המושבה להכיר תודה לחיילי צה”ל העומדים להגנתם. לקראת השבת חילקו תושבי גדרה שי לחיילי צה”ל באמצעות 3 יוזמות שונות ומחממות לבבות.

חניכי שבט שחר אספו מוצרים שונים והעבירו אותם באהבה לחיילי כיפת ברזל המגינים על גדרה. מתנדבי ‘יחד למען החייל’ של גדרה בהובלת יגאל גלסנר אספו מוצרים דומים והעבירו גם הם לחיילי כיפת ברזל. אלי וליאת עמוש מגלידל’ה אספו גם הם מוצרים ונסעו עד לעוטף עזה כדי לחלק את חבילות השי הרבות לחיילי צה”ל הערוכים להגנת יישובי עוטף עזה.

תודה משבט שחר

גדרה מודה לחיילים. חניכי שבט שחר מוסרים את המוצרים לחיילי כיפת ברזל המגנים על גדרה

האם מתקרבים לסיום?

בתוך כך, סימנים ראשונים להתקרבות להפסקת אש וסיומו של המבצע דווחו במהלך היממה האחרונה כאשר דיווחים על משחלת מצרית המנסה לתווך בין הצדדים הגיעה לתל אביב התפרסמו והערכות כי הפיקוד הבכיר בצה”ל ממליץ על סיום המבצע נוכח רשימת ההישגים המבצעיים הארוכה שהצליח להשיג ביממות האחרונות.

עד להגעה לסיום המבצע והרגעת הרוחות הנחיות פיקוד העורף למצב החירום הוארכו והן בתוקף עד להערב בשעה 20:30. באם יימשכו התקיפות צפויות ההנחיות כמובן להארכה נוספת.

הנחיות הביטחון הנחיות הביטחון

זה עוד לא נגמר. שמרו על ההנחיות – הגנו על עצמכם

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים