דף הבית > חי מהשטח > גדרה על המפה

גדרה על המפה

הפגנות קהילת יוצאי אתיופיה בגדרה הגיעו למהדורה המרכזית בצרפת

מניפולציה בשימוש בקטעי וידאו שצולמו בהפגנות יוצאי אתיופיה בתחילת החודש בגדרה והוצגו על ידי פעילי ימין כתמונות שגרתיות של הפגנות צעירים צרפתיים, בני מהגרים, בעיר קאלה, עיר בחבל או-דה-פראנס שבצפון המדינה.

קאלה היא מוקד נוסף של חיכוכים בין צרפתיים שורשיים לבין מהגרים. בשנת 2016 נעצרו עשרות בני אדם במהלך הפגנה נגד הפליטים, שבה נכחו כמאה בני אדם והתקיימה על אף איסור הרשויות לערוך מחאות.

מאות אבנים וכביש חסום. מתוך הסרטון שהופץ בצרפת

40 שניות, מאות אבנים וכביש מהיר חסום

בסרטון, באורך כ-40 שניות ואשר זכה ליותר מ-2 מיליון צפיות, נראית חבורת צעירים, רובם רעולי פנים, חוסמים את הכביש המהיר לשני הכיוונים מתחת לגשר על ידי זריקת אבנים רבות על הכביש. את הסרטון ניתן לראות בדף הפייסבוק של ‘חדר בקרה’.

רץ ברשת. הסרטון זכה לשיתופים רבים ברשת החברתית בצרפת

שלשום בערב חשפו במהדורת החדשות בטלויזיה הצרפתית את מקור הסרטונים כסרטונים שצולמו בישראל וטענו כי הצילומים הם מהפגנה שהתקיימה במחלף גדרה. לטענת הכתב שחשף את העניין, הוא ערוץ 13 הישראלי. לצורך הזיהוי של המקום השתמשו ב Google Earth.

השימוש השגוי בסרטון הוא אנקדוטה שמושכת עניין רב של הקהל אבל בוודאי לא פותרת את בעיות המהגרים בקאלה ובוודאי לא מסייעת לפתרון הבעיה הקשה של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל.

בתמונת הכתבה – הכתב החוקר מסביר לקהל הצופים את מקור הסרטון האמיתי. השבוע בטלויזיה הצרפתית
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

סגד לכולם

חג הסגד יצוין בקרוב ובעמותת חברים בטבע יקיימו מפגש הדרכה על הגדת הסגד שהפיקו לטובת …

שינוי גודל גופנים