דף הבית > חי מהשטח > גדרה על דרך החומוס

גדרה על דרך החומוס

גלעד רמז, המוכר יותר כגלעד הג’ינג’י מ’דרך החומוס’, השתתף בפרסומת לסדרה המובחרת של מותג החומוס ‘אחלה’ של שטראוס.

בפרסומת מככב גלעד לצד אושיות מוכרות בעולם החומוס: עיכרמאווי מירושלים, פרג’ מחיפה ועוזי מנתניה המתכנסים לישיבת חירום בעקבות “הדלפת מידע” של אחוז הטחינה בחומוס. לא רבים יודעים כי גלעד היה בעברו שחקן.

גלעד רמז פתח את ‘דרך החומוס’ בגדרה לפני כשש שנים, מאז הפך המקום לבית לחיילים, צעירים ותושבי הסביבה המגיעים ליהנות מאווירה טובה, מוזיקה ישראלית וגם לאכול חומוס טעים במיוחד.

בשיחה עם ‘גדרה היום’, מספר גלעד כי הגדיר עצמו בהתחלה כ”איש של בשר”, אך לאחר שטעם חומוס בחברון נטש את הבשר ועבר לחומוס. לאחר שירותו הצבאי בחברון שימש כמנהל מטבח, באמצעות אחד מעובדי המקום ביקש להגיע לטעם של החומוס החברוני שטעם. בעל החומוסייה שיתף את גלעד במרכיבי החומוס ולאחר חודש של ניסוי וטעייה, סיר למעלה וסיר למטה, הגיע לטעם ולמתכון שחיפש.

בתקופה האחרונה מקפיד גלעד לפתוח את דלתות המקום לשיתופי פעולה מקומיים, נגן בוזוקי מגדרה וליאור נעמן כבר הופיעו במקום וחיממו את אווירת הסועדים המנגבים.

עם השנים גדלה והתחזקה בגלעד ההבנה כי מדובר באופציה חברתית ותחושת ביתיות שהיא הרבה מעבר לחומוס. השאיפה לעתיד היא להתפתח כמוסד מוכר וקבוע לשנים רבות בו יוכלו אף ילדיו לגדול על הבר.

אגב, את סוד החומוס שלו מגלה גלעד לכל דורש ואף מייעץ להכנה בייתית במטרה שאנשים יהנו מחומוס איכותי ובריא.

בדוק גם...

חוזרים לעבודה

הרצאות בנושאי סיוע בחזרה לשוק העבודה לצעירים יתקיימו במרכז הצעירים של גדרה תקופת דמי האבטלה …

שינוי גודל גופנים