דף הבית > קהילה > גדרה עלתה לירושלים

גדרה עלתה לירושלים

חגיגות הסיגד הושלמו אמש בתפילה המונית בארמון הנציב בירושלים בהשתתפות עשרות בני הקהילה מגדרה

3 אוטובוסים של בני הקהילה עלו אתמול מגדרה לירושלים. עשרות תושבי גדרה ניצלו את העובדה שכמיהה בת אלפי שנים אשר התמסדה בדמות חג הסיגד שבו עלו יהודי אתיופיה לאורך מאות שנים על ההר והתפללו לכיוון ירושלים, הינה ברת מימוש בנסיעת אוטובוס בת פחות משעה.

המשתתפים מעידים ש”מי שלא היה בסגד בירושלים לא יודע מה היא שמחת חג” ושמחו על האירוע החגיגי שבו קהל החוגגים והשוטרים במעגלי האבטחה לא נדרשו למחלוקות שהתעוררו בשנה האחרונה אלא השתלבו יחדיו בחגיגות.

שיאה של שורת חגיגות ארוכה

שורת החגיגות המקדימות ביישובים ובמקומות העבודה נקבעו בכוונה לפני מועד החג שחל אתמול כ”ט במר-חשוון, על מנת לאפשר השתתפות של מרבית המבקשים לעלות לירושלים בטקס המרכזי.

את המעמד כיבדו יו”ר הכנסת, שרת התרבות וחברי כנסת פנינה טמנו שאטה וגדי יברקן מסיעת כחול לבן. בין החוגגים, אשר ציינו את החג בשירים ושברו את הצום באכילת לחם הדאבו, היו גם מנהיגי הדת המקומיים והמנהיגים הפוליטיים של הקהילה, חבר המועצה אסף דרבה ואבי מטקו דנקו, חבר רשימת הגדרתים.

“אין שווים יותר ושווים פחות”. יו”ר הכנסת אדלשטיין אתמול בארמון הנציב.

“אין שווים יותר ושווים פחות”

בנאומו, התייחס יו”ר הכנסת אדלשטיין לתופעת הגזענות שבה נתקלים בני העדה. “אין שווים יותר ושווים פחות. אסור שתהיה אפליה. אסור שהחברה הישראלית תהיה מחולקת ללבנים ושחורים. לכולם יש הזדמנות שווה. אני מכיר את הקשיים שהקהילה מתמודדת איתה, ואני לא מתעלם מהם, אבל אני מכיר גם את ההצלחות והן גדולות מן הקשיים. נציגי העדה משתלבים היום בעמדות בכירות בזכות ולא בחסד”.

עם החזרה מירושלים ננעלו החגיגות בגדרה לקראת ערב במסגרת חגיגת הסגד בגינה החקלאית קהילתית בהפנינג אשר כל הכנסותיו הן קודש לפעילות הקהילתית שמקיים הגרעין הקהילתי גדרה בשיתוף עם קהילת יוב”ל לאורך כל השנה.

 

 

בדוק גם...

צהובה

עוד לפני חזרת התלמידים לחטיבות הביניים ולפני חזרת העסקים לשגרה, מגמת התחלואה מקומית בעליה. גדרה …

שינוי גודל גופנים