דף הבית > תרבות > גדרה – עוטף ישראל

גדרה – עוטף ישראל

המשוררת של גדרה, אגי משעול, התארחה ברוח נוסטלגית בתכנית ‘עוטף ישראל’ בגלי צה”ל והעלתה את גדרה על ראש שמחתה

התכנית ‘עוטף ישראל’ בהגשת ניר ברנד היא תכנית אשר שמה את הפריפריה במרכז באמצעות אורחים מפורסמים מתחלפים אשר גדלו בשוליים הגאוגרפיים של ישראל ואנשים מדהימים ומפתיעים אשר עדיין מתגוררים באותם שוליים.

השבוע החליטו שתכנית שהמושבה גדרה עונה על הגדרת המושג פריפריה וארחו את המשוררת אגי משעול אשר אמנם כבר מזמן לא מתגוררת ביישוב אך גדלה וזוכרת לטובה את ילדותה במושבה.

“בשבילי גדרה היתה מרכז העולם”

“לא הכרנו בכלל את המילה פריפריה, בשבילי כילדה בגדרה, גדרה היתה מרכז העולם” סיפרה משעול למראיין ניר ברנד “אני ידעתי שהייתי יותר ממני בגדרה. עמדתי באתגר לפלס למרכז או לתל אביב ששם ידעתי שיש שירה. תודות לאמביציה.”

“בשבילי גדרה היתה מרכז העולם”. המראיין בתכנית – המאסטרו ניר ברנד.

“ראו וכך תעשו”

“ג’ון בון ג’ובי פתח 3 מסעדות שבהן הוא מאכיל את הרעבים.” סיפר המראיין בתכנית וקרא לאמנים המצליחים בישראל ‘ראו וכך תעשו’. “זו קריאה מוברכת” הצטרפה משעול לקריאה “צריך לצאת מהפינה הזו שאנשים חושבים שאם הם עושים את האומנות שלהם אולי די בכך. אבל אפשר לעשות גם דברים אחרים.”

ברוח מזג האויר שפוקד אותנו בסוף השבוע האחרון קראו השניים לקהל המאזינים להצטרף למיזם “חם לקשיש והוא לא לבד”, מיזם שבו תורמים ציוד חימום לקשישים וצוות התכנית דואג להעביר את הציוד לקשישים בפריפריה. השבוע, כך סיפר ברנד, חילק ציוד חימום בשדרות ובראש העין. מי שרוצה להצטרף ולתרום מוזמן לפנות להפקת התכנית בדוא”ל: Otef.glz@gmail.com.

האזינו

את התכנית המלאה ניתן לשמוע בדף התכנית באתר גלי צה”ל.

 


בדוק גם...

חשיפה נוספת בסניף ויקטורי גדרה

קשה לעמוד בקצב העדכונים. גל שני בהאצה – אירוע חשיפה בסניף ויקטורי בגדרה, חולה נוסף …

שינוי גודל גופנים