דף הבית > קורונה > גדרה מצייתת

גדרה מצייתת

רחובות המושבה היו היום ריקים במיוחד, תושבי גדרה מצייתים לתקנות ונשארים בבית

המספרים המאמירים של החולים ברחבי המדינה ומספרי החולים במושבה הנמצאים נכון להיום הרבה מעל הממוצע הכלל ארצי שכנעו את תושבי גדרה לציית להחיות ולהישאר היום בבית.

רחובות המושבה היום ריקים מתמיד, יום כיפור בריבוע. אם ביום כיפור נתקלים ברחובות בהולכי רגל וברוכבי אופניים, היום הרחובות היו ריקים לחלוטין, מעט האנשים שיצאו לטיול קצר עם הכלב, להליכת התאווררות עם הילדים הקטנים או לריצה עשו זאת ברדיוס קצר סביב ביתם כפי שמחייבות התקנות התקדימיות של מצב החירום הרפואי בו אנו נמצאים.

אין נפש חיה ברחוב. היום בגדרה

עלייה במספרים לצד חדשות טובות(?)

בתוך כך, פרסם הבוקר משרד הבריאות כי מספר החולים בקורונה ברחבי ישראל עלה ל-3460 חולים, מהם 50 במצב קשה. לא נרשמו פטירות נוספות ביממה האחרונה.

החדשות הטובות – קצב עליית התחלואה המזוהה בישראל התמתן ב-3 ימים האחרונים ועומד על 13% עלייה בכל יום בממוצע, נמוך משמעותית ממוצע עלייה של 30% ביום שבו נמצאנו עד לפני ארבע ימים.

לא ברור האם לאור התמתנות קצב עליית התחלואה יתקבלו החלטות על דחיית הכוונה לממש סגר מלא בימים הקרובים, החלטות בנושא צפויות בהמשך הערב.

היקף עליית התחלואה. הנתון מעניין הוא השינוי בשיפוע הגרף בשלושה ימים האחרונים. האם הושגה שליטה על התפרצות הנגיף בישראל?

המגיפה העולמית לא בשליטה

ברמה העולמית המגיפה ממשיכה להתפשט בקצב גבוה מאוד. גם ארה”ב, אשר חצתה את רף 100,000 החולים, וגם איטליה עברו את סין בהיקף התחלואה בתחומן ונמצאות בבעיה קשה מאוד.

קפיצה פי 3 בתוך 10 ימים בלבד. גרף היקף התחלואה העולמית בקורונה על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי. תמונה של אבדן שליטה

מתוך 20 המדינות עם היקף התחלואה הרחב ביותר ישראל נמצאת במקום ה-11 בעולם בהיקף התחלואה למיליון נפש, עם כ-400 חולים למיליון נפשות, מקום אחד לפני ארה”ב אשר בה יש את מספר החולים האבסולוטי הגבוה ביותר וצפויה לעבור את ישראל בהיקף התחלואה למיליון נפש רק אם וכאשר יהיו בארצות הברית עוד כ-30,000 חולים.

מעל 60,000 חולים מאומתים חדשים ביום אחד. מפת המגיפה העולמית. לחץ למעבר למפה.

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים