דף הבית > תשתיות > גדרה מצטופפת

גדרה מצטופפת

שכונה חדשה בהיקף 750 יחידות דיור יוצאת לדרך במתחם המכונה ‘584’

שכונה חדשה נוספת, בנוסף לשכונת הבנייה הרוויה במזרח גדרה, צפויה לצאת לדרך בתקופה הקרובה במתחם המכונה 584, מתחם שדות הנפרסים כיום בין חלקו הדרומי של רחוב פינס למחלף גדרה.

תקופה ממושכת ממתינים בעלי הקרקעות במקום להסדרת הליכי התכנון. שנים של התנהלות משפטית המעכבת את פיתוח השכונה וקבלת אישורי הבנייה. עיכובים אלו אינם חריגים ביחס לשכונות האחרות בגדרה. בשכונת ‘נחלים ב’ חוו בעלי הקרקע שנים של עיכובים בשל מחלוקות בין הרשות המקומית לקבלני הפיתוח של המקום, בשכונה המיועדת לבניה על גבול המושב קדרון חלו עיכובים משמעותיים בשל מציאת ממצאים ארכיאולוגיים במקום ובשכונת מחיר למשתכן היו עיכובים ממושכים עד לקבלת היתרי הבניה. גם השכונה המיועדת לבניה במתחם האמור תצא לדרך לאחר עיכובים משמעותיים.

מפת המתחם שבו תבנה השכונה החדשה

למעלה מ-3500 נפשות

על פי התכניות המאושרות למתחם מתוכננות להבנות בשכונה, המתוכננת בארבע חלקות שונות, 446 יחידות דיור, 210 מהן בחלקה שבין בית העלמין לכביש 40 בבנייה רוויה, חלקה שעדיין נמצאת במחלוקת משפטית עם בעלי הקרקע. יתר יחידות הדיור יבנו בבנייה צמודת קרקע. לא ברור כיצד מונה המועצה 750 יחידות דיור מאחר ולא אושרו בשלב זה תכניות למגורים בחלקה האחרונה במתחם, החלקה שעליה ניצבים כיום המוסכים ותחנת הדלק.

אם נתבסס על תכניות המועצה ל 750 יחידות דיור ועל סטטיסטיקת הלמ”ס העדכנית, על פיה משפחה ממוצעת בגדרה היא משפחה בת כ 2.5 ילדים, התוספת הצפויה לאוכלוסיית המושבה היא למעלה מ 3500 נפשות, שהם למעלה מ 10% מהיקף האוכלוסין במושבה כיום.

צפוף בכביש

השכונה צפויה לנצל את כל עתודות הקרקע הקיימות כיום בין כביש 7, כביש 40 והבנייה הקיימת בשכונת גבעת העיריות ואחוזת גדרה ותקיף את בית העלמין הקיים במקום. כל תושבי השכונה צפויים לצאת ולהיכנס דרך ציר בן גוריון ודרך הכניסה הדרומית הנכנסת לרחוב בגין, ציר שמיר-בגין לעתיד.

גם את כמות הרכבים במושבה צפויה השכונה החדשה לגדוש. קצת פחות מ-10,000 רכבים היו רשומים בגדרה בסוף 2017. השכונה החדשה לכשתשלים אכלוס צפויה להביא עימה לכל הפחות 1500 רכבים חדשים, תוספת משמעותית מאוד אשר תאלץ לעשות שימוש באותם צירי כניסה ויציאה מהיישוב.

אבן פינה ומגילה

הנחת אבן הפינה לשכונה נוספת מבלי שמניחים אבן פינה במקביל לתחנת רכבת או למחלף כניסה נוסף על כביש 7 ממחישים כבר היום את הבעיה התחבורתית הקשה הצפויה לגדרה אשר תכנית המתאר שלה לא מוסיפה ולו כניסה או יציאה אחת מהיישוב. תכנית המתאר מקודמת על ידי פרנסי היישוב תחת מחאות קולניות של גורמי האופוזיציה המייצגים תושבים רבים שמזהים כבר כיום את הציפוף הרב שיגרום לגדרה לאבד מצביונה הכפרי.

המחלוקות המשפטיות המתמשכות עם בעלי הקרקע וחוסר הפתרונות התחבורתיים לקראת התושבים החדשים לא מונעים מהמושבה לחגוג את הצמיחה המבורכת בשכונה הנוספת בטקס חגיגי אשר מתוכנן להיערך בפאתיה המזרחיים של השכונה המתוכננת. בטקס, שייערך ב-23 לחודש, צפויים לשאת דברים ראש המועצה ומנכ”ל המועצה ואף צפוי טקס הטמנת מגילה.

ההזמנה לטקס הנחת אבן הפינה
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים