דף הבית > חי מהשטח > גדרה – מוקד התפרצות

גדרה – מוקד התפרצות

למרות הצעדים שבהם נוקט היישוב, על פי תמונת המצב של משרד הבריאות – גדרה במקום העשירי במדינה בהיקף החולים לנפש

תמונת היקף החולים על פי יישובים אשר התפרסמה על ידי משרד הבריאות בערב שבת פורסת בפנינו תמונה מטרידה ביותר לגבי התפשטות המחלה ברחבי המדינה בכלל ולגבי התחלואה בגדרה בפרט.

מזווית מקומית, התמונה המתבררת מטבלת הנתונים מדאיגה במיוחד אם בודקים את דירוג היישובים על פי היקף התחלואה ל-1,000 תושבים ולא בהיקף החולים הכולל.

על פי היקף התחלואה לנפש, גדרה סוגרת את העשירייה הראשונה של היישובים בארץ, הרבה לפני מרבית היישובים באזורנו ומרבית היישובים בהיקף דומה של תושבים.

אם מנקים מהרשימה את היישובים הקטנים, בהם פחות מ10,000 תושבים ולפיכך כל התפרצות במספר משפחות גורם להיקף התחלואה לנפש קיצוני, נותרת רשימה שבה גדרה במקום השישי והמדאיג ביותר מבחינת היקף התחלואה לנפש.

מקום עשירי במדינה. פי 3 תחלואה בגדרה מהממוצע הארצי, (היקף התושבים בכל יישוב על פי המעודכן בויקיפדיה)

צפיפות תחלואה גבוהה – חשיפה גבוהה לחולים

במצב שבו ידוע על כל כך הרבה חולים סביר להניח שיש חולים רבים נוספים שטרם התברר דבר מחלתם. במצב שכזה אין פלא שמאות רבות של תושבים נדרשים לשהות בבידוד עצמי, כולל ראש המועצה עצמו אשר נכנס לבידוד עצמי החל מהשבת.

במצב של ריבוי חולים כה גדול אין פלא שגם נקודות ומקרי החשיפה לחולים מאומתים הולכים ומתרבים. במפת נקודות החשיפה לחולים מאומתים כבר קרוב ל-30 נקודות שונות שבחלקן ריבוי מקרים.

יודגש כי את ההשוואה ביצענו על פי הנתונים הרשמיים של מועצת גדרה לפיהם, נכון ל 26/3, יום פרסום הטבלה של משרד הבריאות חולים במושבה 27 תושבים. (אם נדרג את גדרה לפי 17 חולים בלבד, כפי שמופיע בטבלת משרד הבריאות, גדרה תדורג במקום ה-14).

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים