דף הבית > פוליטיקה > גדרה – מוקד הפגנה אזורי

גדרה – מוקד הפגנה אזורי

גם השבוע, למרות מזג האויר, צפויה הפגנה משותפת לכל יישובי הסביבה בכניסה לגדרה. בפני המפגינים צפוי לדבר חבר הכנסת יאיר גולן

מפגיני הדגלים השחורים לא נרתעים מהגשם. גם בסוף השבוע הסוער מתכננים המארגנים הפגנה אזורית משותפת לכל יישובי הסביבה שתתקיים גם הפעם בכניסה הדרומית של גדרה.

מוקד הפגנה אזורי

אחרי שבשבוע שעבר התקבצו במקום עשרות רבות של תושבי האזור ובפניהם דיברה גם  ד”ר שקמה שוורצמן ממקימות ומובילות הדגלים השחורים, צפוי השבוע להגיע ולדבר בפני המפגינים האלוף במיל’, חבר הכנסת מטעם מרצ, יאיר גולן.

חוץ פרלמנטרים?

בדגלים השחורים, המוטרדים מזיהוי התנועה עם מפלגה מסוימת, דאגו להדגיש בהזמנה שהפיצו לציבור כי למרות מערכת הבחירות בה אנו נמצאים חבר הכנסת לא ינסה לשכנע את המפגינים להצביע מרצ.

אלוף שני פיקודים וסגן רמטכ”ל

גולן הוא חבר הכנסת מטעם מרצ. קודם לכן שירת בצה”ל בדרגת אלוף, ובין היתר היה סגן הרמטכ”ל, מפקד פיקוד העורף ומפקד פיקוד הצפון.

גולן נולד וגדל בראשון לציון. משפחת אמו, משפחת רפפורט, נמנתה עם מייסדי המושבה החקלאית ראשון לציון.

באוגוסט 2018, לקראת סיום כהונתו הצפוי של גדי איזנקוט כרמטכ”ל, עלה שמו של גולן כאחד המועמדים להחליפו. לבסוף בחר לתפקיד הרמטכ”ל את האלוף אביב כוכבי, וגולן פרש משירות פעיל זאת לאחר שעורר סערה ציבורית עזה לאחר שאמר בטקס לציון יום השואה: “אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום”.

(בתמונת הכתבה, גולן מתקופתו כאלוף פיקוד העורף לצד ראש הממשלה ושר החינוך דאז גדעון סער)

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים