דף הבית > חי מהשטח > גדרה ב TOP 15%

גדרה ב TOP 15%

מי יציג, מי ישתתף ומי בחר לחסוך את כספי הציבור ולא לשלוח משלחת לכנס ‘ערים חכמות’ שייערך השבוע בברצלונה

כנס ערים חכמות נחשב לאחד הכנסים החשובים ביותר בעלום בתחום החדשנות במישור המוניציפאלי. בכנס השנה צפויים להשתתף נציגים מערים רבות מאוד בעולם ומארגניו צופים עלייה של כ-25% בהיקף המשתתפים ביחס לכנס בשנה שעברה. הכנס ייפתח ביום שלישי הקרוב בברצלונה.

15% ישלחו נציגות

לדברי נציג התערוכה בישראל, סרג’יו ויניצקי, בתערוכה בברצלונה צפויים לבקר כ-400 ישראלים, אשר ייצגו כ-40 יישובים מכל רחבי הארץ, ארגונים וחברות עסקיות רבות. בראש המשלחת הישראלית יעמוד חיים ביבס, יו”ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, אשר הוביל באחרונה את המאבק על תקציב הרשויות וכמעט החל בשביתה כללית ברשויות המקומיות.

בין המשלחות הגדולות ביותר צפויה להיות משלחתה של המועצה המקומית גדרה שאישרה השתתפותם של חמישה חברי מועצה וחמישה עובדים בכירים במועצה בכנס. לצד גדרה ולצד היישובים הרבים שישתתפו בכנס, ובינהם גם הרצליה, גן יבנה, מועצה אזורית דרום השרון, קריית ביאליק ומספר רשויות מהמגזר הערבי, בחרו מרבית הרשויות במדינה שלא לשלוח אפילו נציג אחד. (במדינה פועלות 255 רשויות מקומיות בסך הכל).

בתוך כך, דנה מליאת המועצה בשנית, במסגרת מליאת המועצה בשבוע שעבר, ביציאת המשלחת לכנס במסגרת דיון בהצעתה של סיעת הגדרתים להמיר את ההשתתפות בכנס העולמי בברצלונה בהשתתפות בכנס החדשנות העירונית הישראלי שייערך בקרוב. החלטת המועצה נותרה ללא שינוי, על פי ראש המועצה השתתפות המשלחת בכנס הא חשובה לקידומה של גדרה. המועצה לא פסלה את הרעיון להשתלב גם בכנס MUNI – EXPO הישראלי בנוסף.

מודל לחדשנות

המשלחת הגדולה ביותר לכנס תהיה משלחתה של העיר תל אביב. העיר, אשר מהווה מודל לחדשנות במישורים רבים בעיני יישובים רבים בעולם. תל אביב הוזמנה להציג בכנס ואף ראש משלחתה, ליאורה שכטר, מנהלת מערכות המידע של העיריה, תרצה במליאה הראשית של הכנס.

תל אביב גם תארח בביתן שלה בכנס תשע חברות ישראליות, סטארט-אפים וחברות שעובדות עם העירייה. בין החברות: צ’ק פוינט; אקסיליון – המתמחה בפתרונות לזרימת התחבורה הציבורית באמצעות רמזור חכם וניתוח אנליטי מתקדם; סיטי זון; זן סיטי – שדה הניסויים של עיריית תל אביב-יפו לעיר חכמה בשיתוף אוניברסיטת תל אביב; ומוביט – פלטפורמה לניהול חכם של תחבורה ציבורית שיתופית. חברות נוספות: SMBIT, GIV Solutions, וסיסקו – כולם שותפים עסקיים של עיריית ת”א.

גייסו 600 מיליון למיזם הרמזור החכם ויציגו אותו בכנס העולמי. לוגו חברת אקסיליון הישראלית

 

 


בדוק גם...

2 חולים נוספים בגדרה

לקראת שבת – משרד הבריאות מפרסם את דבר הדבקותם של שני חולים נוספים במושבה הנגיף …

שינוי גודל גופנים