דף הבית > פוליטיקה > גדרה בחרה בשינוי

גדרה בחרה בשינוי

עובדות מעניינות ומפתיעות בניתוח תוצאות האמת של קלפיות גדרה

הקלפיות בגדרה נסגרו לפני פחות מ-24 שעות ומערכת גדרה היום מביאה אליכם את ניתוח התוצאות על פי הנתונים שפורסמו על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

אחוזי ההצבעה

בכל האולפנים מדגישים הפרשנים את הדומיננטיות של נתון אחוז ההצבעה אשר בבחירות הנוכחיות ירד באופן כללי ביחס לאחוז ההצבעה בבחירות הקודמות.

גדרה אינה חריגה בהקשר זה ביחס לממוצע במדינה כולה. גם במושבה התייצבו להצביע פחות תושבים בעלי זכות בחירה ביחס לסבבים הקודמים.

בבחירות הנוכחיות מימשו את זכותם 12,685 תושבים שהם 69.99% מבעלי זכות הבחירה, כ-500 פחות מהסבב הקודם בו התייצבו בקלפי 13,122 שהם 74.4%.

הירידה נרשמה למרות שמספר בעלי זכות הבחירה עלה מאז בחירות 2020 בכ-500 איש, כאלה שהגיעו לגיל הבחירה ותושבים חדשים במושבה.

פחות פסולים

עם התרגול מגיעה מיומנות.

לעומת 63 מעטפות של תושבי גדרה שנפסלו בבחירות הקודמות, רק 50 מעטפות נפסלו בבחירות שהתקיימו השבוע.

מעוז הליכוד

המפלגה הזוכה לתמיכה הנרחבת ביותר בגדרה גם בסבב הנוכחי וגם בבחירות 2020 היא מפלגת הליכוד. בבחירות השבוע שלשלו לקלפי 3983 תושבים את הפתק מחל בעוד שלפני שנה עשו זאת אף יותר תושבים – 5212 תושבים. הפער בין המספרים עבר ככל הנראה בעיקר למפלגת הציונות הדתית ומפלגת ימינה שקיבלו יחדיו כ-1000 קולות יותר מאשר קיבלו ימינה ועוצמה יהודית יחד בסיבוב הקודם.

גדרה בחרה בשינוי

למרות הדומיננטיות של הליכוד בגדרה ובאופן אולי מפתיע מעט גוש מפלגות השינוי זכה לתמיכה נרחבת הרבה יותר בגדרה ביחס לשיעור התמיכה לו זוכה בסיכום ארצי כולל. 50% מהבוחרים תמכו במפלגות שהצהירו שבכוונתם להחליף את הממשלה הקיימת ואילו רק 42% הצביעו בעד מפלגות המשויכות לקואליציה העתידית של נתניהו באופן טבעי.

50 מנדטים בלבד לגוש נתניהו בגדרה. התלפגות הגושים על פי מצביעי גדרה

מושבה חצויה

גם בסיבוב הזה ניתן לראות הבדלים משמעותיים בדפוסי ההצבעה בין אשכולות ההצבעה השונים בגדרה.

בקלפיות אוהל שלום, לדוגמא, הצביעו 857 מצביעים עבור מפלגות גוש נתניהו ופחות מחצי עבור מפלגות גוש השינוי.

בקלפיות בית הספר פינס מנגד, הצביעו 1535 מצביעים לגוש השינוי, יותר מפי שלושה ממצביעי גוש נתניהו

תקווה חדשה

מפלגת תקווה חדשה היא ללא ספק המפלגה שספגה את האכזבה המרה ביותר בהתברר תוצאות האמת ביחס לציפיות והשאיפות בתחילת דרכה לפני מספר חודשים.

בגדרה היתה התמיכה במפלגה החדשה גבוהה יותר מאשר בממוצע הכלל ארצי והמפלגה זכתה לתמיכה של 7.1% (כ 8.5 מנדטים), המפלגה החמישית בגודלה בגדרה.

מחזירים הוצאות לזליכה

המפלגה הכלכלית של פרופ’ זליכה אכזבה גם היא ביחס להצהרות מלאות הביטחון עצמי של יו”ר המפלגה עד לרגע האחרון בדבר היותו הפתעת הבחירות.

המפלגה לא עברה את רף 1% מקולות הבוחרים במדינה ולכן לא תזכה להחזר על הוצאות הקמפיין.

לא כך היה אם שיעור התמיכה במפלגה היה דומה לשיעור התמיכה בקרב תושבי גדרה ש-139 מהם נתנו את קולם למפלגה שלא נכנסה בסופו של יום לכנסת, 1.1% מקולות תושבי גדרה.

האם בסיבוב החמישי התוצאות יהיו דומות? ימים יגידו

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים