דף הבית > קורונה > בתי העסק במושבה נערכים למצב החירום

בתי העסק במושבה נערכים למצב החירום

על רקע ההנחיה לסגור בתי קפה ומקומות בילוי, בתי העסק בגדרה נערכים למצב חדש שטרם נראה כדוגמתו בישראל. במועצה בוחנים דחיית תשלומי ארנונה

המצב החדש אליו נכנסה ישראל החל מהערב הוא מצב קשה לכולם, קשה במיוחד למרבית בעלי העסקים העצמאיים במושבה. בתי עסק המבוססים על תעבורת קונים אינם מורשים לפתוח דלתותיהם ולארח תושבים, אלא במגבלות ההתקהלות החמורות ותוך שמירת מרחק בין העובדים לאורחים ובין האורחים השונים.

מתגברים שירותי משלוחים

בהתאמה גם בתי הקפה צפויים להיות סגורים לישיבה ולאירוח. עם זאת, חלק מהעסקים, גם כאלה שלא מקיימים בימים כתיקונם משלוחים, פרסמו כי יאפשרו שירות משלוחים ו TakeAway.

גם פסטיבל הבתים הפתוחים, פסטיבל שנתי אשר מהווה מקדם מכירות משמעותי עבור אמנים ובעלי עסקים קטנים רבים ביישוב, צפוי להתבטל. הפסטיבל מתוכנן להיערך בעוד פחות משבועיים ואין כל צפי שמשבר הקורונה יחלוף עד אז.

לא כולם סובלים מצמצום בביקושים

מי שסובל מבעיה הפוכה הם סניפי רשתות השיווק אשר לא זוכרים ביקושים מהסוג שהם חויים בסוף השבוע האחרון מעולם. בסניף ויקטורי גדרה פרסמו מודעות דרושים על מנת להיערך לתגבור שעות העבודה והיקף נותני השירות לקונים, אם כי המגבלות דורשות צמצום כמות הקונים בחנות בכל נקודת זמן, מה שצפוי להגדיל את אורך התורים הממתינים להיכנס לרשתות השיווק, כפי שראינו כבר בסוף השבוע.

עזרה ראשונה לבעלי העסקים

סיעת הגדרתים במועצה העבירה הערב המלצה לראש המועצה לאמץ יוזמות שכבר יושמו בערים רבות ולאפשר לבעלי העסקים במושבה לדחות את תשלומי הארנונה. בנוסף המליצו הגדרתים להשקיע את התקציבים המתפנים מביטול האירועים הישובים שתוכננו במהלך חגי אפריל בעידוד העסקים הקטנים והבינוניים לכשהמצב יאפשר זאת.

בדוק גם...

בישורת האחרונה

שבועיים לבחירות לכנסת ה-24 ויומיים לפרסום תוצאות משאל הבחירות הגדול. קמפיין הבחירות בגדרה מתעורר מעט …

שינוי גודל גופנים