דף הבית > קהילה > בתי הספר הונחו להעביר שיעורי סובלנות

בתי הספר הונחו להעביר שיעורי סובלנות

על רקע דבריו של שר החינוך שפורסמו בסוף השבוע הנחו שורה של ראשי רשויות מקומיות את בתי הספר לפתוח את השבוע בשיח הממוקד בקבלת השונה. האם גם בגדרה?

במהלך סוף השבוע התפרסם ראיון עם השר רפי פרץ שבו נשאל על רקע אמירותיו הקודמות בנושא טיפולי המרה מה יעשה אם אחד מילדיו יראה נטייה מינית הומוסקסואלית. תשובתו של הרב לפיה ילדיו “גדלו בצורה טבעית ובריאה” גררה גל תגובות רחב מאוד בציבור, בתקשורת וברשתות החברתיות.

המחאה כנגד מסריו של שר החינוך, האחראי על חינוך כלל ילדי ישראל, לא פסחה עשויות המקומיות אשר חלקם הלא מבוטל אינו מסכים כלל ועיקר עם דבריו ורואה בהם פגיעה קשה בציבור רחב.

הבוקר ולאורך השבוע יקיימו בשורה ארוכה של בתי ספר ברחבי המדינה שיעורים בנושאי סובלנות, שוויון וכבוד האדם בפתח יום הלימודים, בעקבות דבריו של פרץ. עם הרשויות שכבר פרסמו הנחיה מפורשת בנושא לאגפי החינוך שלהם נמנות תל אביב, ראשון לציון, רמת גן, גבעתיים, הרצליה והוד השרון.

בגבעתיים חושבים אחרת. הציוץ של ראש עיריית גבעתיים המנחה את אגף החינוך לקיים היום יום לימודים בנושא

“גדלתי במשפחה בריאה”

דבריו של השר זכו כמצופה לגינויים גורפים מקרב מנהיגי מפלגות האופוזיציה אך גם בקרב הממשלה בה מכהן השר פרץ לא הבליגו על דבריו. שר המשפטים אוחנה: “דבריו של רפי פרץ נגד הקהילה הגאה הם אומללים, חשוכים ושגויים. אני גדלתי במשפחה בריאה.”

בגדרה לא נרשמה עד כה הנחייה כלשהיא של הרשות המקומית לבתי הספר בנושא. יש להניח שמנהלי ומנהלות בתי הספר ייקחו יוזמה מקומית וינסו לאזן את המסרים של שר החינוך בשיח ומסרים מתאימים.

“ברוך השם”. הכתבה שעוררה את המהומה

בדוק גם...

חשיפה נוספת בסניף ויקטורי גדרה

קשה לעמוד בקצב העדכונים. גל שני בהאצה – אירוע חשיפה בסניף ויקטורי בגדרה, חולה נוסף …

שינוי גודל גופנים