דף הבית > קהילה > נוער > בשורה לתלמידים – ימי רביעי ללא מבחנים

בשורה לתלמידים – ימי רביעי ללא מבחנים

ברחובות החליטו לאמץ באופן גורף את המלצת משרד החינוך להקל במבחנים בימים שאחרי ימי פעילות תנועות הנוער. האם בקרוב גם בגדרה?

היקפים הולכים וגדלים של תלמידים במערכת החינוך בגדרה פעילים בתנועות הנוער השונות, אך עדיין חלק מהתלמידים מתקשים לשלב בין חובותיהם הלימודיות לפעילות בתנועת הנוער. ברחובות מצאו לעניין פתרון והחליטו באופן גורף על שעת סיום לימודים בימי ג’ שתאפשר את שילוב כלל התלמידים בפעילות ועל תכנון לוח המבחנים שישמור על ימי רביעי נקיים מבחינות.

מרבית התנועות מרכזות את פעילותן בשעות אחר הצהריים של ימי שלישי ובסופי השבוע. משרד החינוך, אשר מקדם ומעודד את פעילות התלמידים במסגרת תנועות הנוער ורואה בשילוב עימן רצף חינוכי מבורך פרסם זה מכבר בחוזר מנכ”ל הנחיות לאופן העידוד של תנועות הנוער בבתי הספר.

נכונים לפעילות בימי ג’. עצרת הצופים לציון 100 שנות צופיות בישראל

ימי ד’ ללא מבחנים

על פי חוזר המנכ”ל, הסגל החינוכי בבתי הספר נדרש:

  • במידת האפשר, לא לקבוע בחינות לימים שלאחר ימי הפעילות השבועיים הקבועים של תנועות הנוער.
  • המנהלים יתחשבו ביום הפעילות השבועי של תנועות הנוער, שהוא יום שלישי או יום רביעי, לפי ההסדר המקומי, בבואם לקבוע פעילות חינוכית מעבר לשעות הלימודים הרגילות.

ברחובות השכנה לא הסתפקו בהמלצות של מנכ”ל משרד החינוך לבתי הספר והחליטו החודש, ביוזמת חברי מועצת העיר על ‘יום שלישי הגדול’. על פי היוזמה הונחו מנהלי בתי הספר בעיר באופן גורף על סיום לימודים לא יאוחר משעה 16:00 בימי ג’ ועל מניעת שיבוץ מבחנים בימי ד’.

התרומה למדינה מתחילה כאן. חברי תנועת הנוער העובד והלומד מגדרה שהמשיכו לשנת שירות.

“יחד נגדיל את מספר חניכי תנועות הנוער בעיר”

בפנייה למנהלים כתבו היוזמים: “ילד אשר פעיל בתנועת נוער סופג ערכים ופעיל חברתית. מטרתנו לאפשר לילדים ולנוער לקחת חלק בפעילות זו ולהגדיל את מספר החניכים בסניפים. אתם המנהלים נדבך חשוב בעידוד… אנו מבקשים אפוא להדגיש: ביום שלישי יסתיימו הלימודים בכל בתי הספר בעיר – יסודי ועל יסודי כאחד – לכל המאוחר בשעה 16:00. בימי רביעי לא יתקיימו מבחנים כלל. נבקש מכל מנהל/ת להבין את חשיבות העניין ולפעול בכדי לקדם נושא חשוב זה. יחד נגדיל בצורה משמעותית את מספר החניכים בתנועות הנוער בעיר”.

בגדרה לא מוכרות הנחיות יישוביות בעניין מעבר לחוזר המנכ”ל. עידוד פעילות התלמידים במסגרת תנועות הנוער מתמקד בהכרה של הפעילות בתנועה כחליפית לפעילות המחויבות החברתית בה חייבים כלל תלמידי התיכונים על מנת לקבל תעודת בגרות.

האם בקרוב יושק ‘יום שלישי הגדול’ גם בגדרה?

82 שנות פעילות. מחזור כיתות ג’ החדש מתקבל בצהלות בטקס האש המסורתי של תנועת מכבי צעיר

 

בדוק גם...

מסיבת ההדבקה

התפרצות קורונה בבית הספר רמון בשל מסיבות מרובות משתתפים. בית הספר נסגר רק היום חזרו …

שינוי גודל גופנים