דף הבית > קהילה > בעשר אצבעות

בעשר אצבעות

קהילת גדרה מחבקת את חניכי מכינת 5 אצבעות המתנדבים מזה שבועות במעון עלה מוריה

במהלך הגל הראשון של מגיפת הקורונה התייצבו במעון עלה מוריה שורה של חניכי מכינות לסיוע לצוות המעון שהתמודד עם התפרצות קשה של נגיף הקורונה.

גם במהלך הגל הראשון וגם כעת כאשר מתנדבים במקום חניכי מכינת 5 אצבעות חיבקה קהילת גדרה את המתנדבים ופינקה אותם בארוחות חמות שחיממו הן את לב המתנדבים והן את לב התורמים.

בחיבוק החם למתנדבים השתתפו, בין השאר תנועות הנוער של גדרה ופורום החסידות בהובלה של עדי כהן ובהשתתפות מורן המילטון.

לפרויקט נרתומו גם עסקים מקומיים. בין השאר נרתמו לסיוע: ליאת גוטמן סאסי, מאפיית האחים, גחנון גדרה והמלבי של איתמר.

גם פרויקט כרוב בהובלתה של ורד איתן, אשר מורגל בפתיחת מטבח בישולים למשפחות נזקקות רבות, נרתם לחיבוק והשתתף באימוץ המכיניסטים.

מלב אל לב. המכינסטים והעוגות שקיבלו בתודה מקהילת גדרה

“מחווה שנתנה לנו המון כוח”

מהמכינה נמסר ל’גדרה היום’:

“מכינת חמש אצבעות נרתמה להגיע למעון עלה מוריה שבגדרה, כחלק מהשהייה במעון נשות גדרה הביאו לנו במשך כל יום אוכל חם שהכינו לנו באהבה. מחווה זו הייתה מדהימה עבור המכינה ונתנה המון כוח לחניכים להמשיך את העשייה. אנחנו מודים להן מעומק הלב על הדאגה והנתינה”.

מזיכרון יעקב באהבה

מכינת חמש אצבעות ממוקמת במרכז חמש אצבעות בזיכרון יעקב. המכינה מתבססת על השיטה הפיזית-מנטלית של ארגון חמש אצבעות המסייעת לנו לבנות גישה, חברה חזקה יותר ובסוף גם תרבות. תהליך זה, פוגש את חניכי המכינה במגוון האימונים, בחיים כקבוצה, בתכנים היומיומיים ובביצוע פרויקטים כגון למידה של נושאים מגוונים, עשייה למען הקהילה, העברת תכנים לקבוצה, ציונות ואהבת הארץ, פעילות פיזית-מנטלית, יוזמות של החניכים ועוד.

המכינה המאמינה כי “כיום, הכישרון המתבקש ביותר בעולם המודרני – הוא האופי” נמצאת בגדרה החל מראש השנה ותסיים לקראת סוף חג סוכות את משמרת התגבור שלהם במעון.

נראה שרק בשילוב ידיים, 5 אצבעות של קהילת גדרה עם 5 אצבעות של חניכי המכינות והתורמים לקהילה מבחוץ, נוכל להביס את המגיפה המתרחשת עלינו.

זורמים על פיצה. חניכי מכינת ‘חמש אצבעות’ לפני ימים אחדים

 

בדוק גם...

מודים ללוחמים

שבט שחר, צופי גדרה, אסף תרומות והעניק שי לחיילים המגינים על גדרה תודה לכיפת ברזל. …

שינוי גודל גופנים