דף הבית > קהילה > בעלי העסקים ממתינים להקלות

בעלי העסקים ממתינים להקלות

על רקע המשבר הכלכלי החריף ביותר שפקד אי פעם את העסקים במדינה בכלל וגם במושבה, ממתינים מאות בעלי העסקים במושבה להקלה בעול המיסים. לפי שעה מועצת גדרה טרם קיבלה החלטה בנושא

ככל שמחריף ומתארך משבר הקורונה, הולך ומחריף מצבם הכלכלי של בעלי העסקים, במיוחד העסקים הקטנים והבינוניים שאין ביכולתם לשאת תקופות ארוכות ללא הכנסות.

בחלק גדול מהיישובים מיהרו לקבל החלטה במסגרת הנחיות משרד הפנים ודחו את תשלומי הארנונה לבעלי העסקים שבשטחם. במועצת גדרה, למרות שקיבלה הצעה בנושא מסיעת הגדרתים כבר לפני כשבועיים, טרם החליטו בעניין.

דחיית תשלומים עד ה1/5. מתוך חוזר מנכ”ל משרד הפנים המנחה את הרשויות לדון ולהחליט על דחיית תשלומי הארנונה

“קשה לראות את מסדרונות העירייה ריקים”

לא רק בעלי העסקים סובלים כלכלית מהמשבר. גם מרבית עובדי העיריות ובהם סייעות ומשלבות המועסקות על ידי הרשות המקומית אך עבודתן היא במסגרת מוסדות החינוך שנסגרו זה מכבר בשל המשבר, הוצאו לחופשה ללא תשלום. כך במרבית היישובים במדינה, כך גם בגדרה.

בחלק מהיישובים הראו ראשי הערים צעד של סולידריות והחליטו לוותר על שכרם, כולו או בחלקו.

ראש עיריית נס ציונה החדש, שמואל בוקסר, הכריז כי כל עוד עובדי העירייה יהיו בחופשה כפויה הוא ימשיך לשרת את הציבור אך ללא שכר:

“כחלק מההתגייסות העירונית, ההתמודדות של בעלי העסקים, עובדי העיריה וכלל תושבי העיר, אני מרגיש שכנבחר ציבור, ראוי שאהיה הראשון להראות דוגמה אישית.

על כן, אני מוותר על שכרי כראש העיר.

איני יכול לעמוד מהצד.

כל עוד עובדי העירייה בחופשה כפויה ועד שיחזרו לעבודה סדירה – לא אתן שאת הנטל ישאו לבדם.”

ניתוב תקציבי הארועים והחגיגות שבוטלו לטובת סיוע לבעלי העסקים. מתוך הצעת יו”ר גדרתים מלפני כשבועיים

גם בקירית מלאכי

גם ראש עיריית קירית מלאכי, אליהו זהר, החליט לקצץ 20% משכרו לטובת אגף הרווחה עד לסיום משבר הקורונהזהר קורא לראשי ערים, חברי כנסת ושרים להצטרף אליו לתמיכה במשפחות הנאנקות כלכלית תחת משבר הקורונה.

שמרטפים לילדי הצוותים הרפואיים. יוזמת עיריית כפר סבא

גם בכפר סבא

בכפר סבא ממקדת העירייה את הסיוע המיוחד שהיא מעניקה דווקא למשפחות עובדי מערכת הרפואה אשר מתקשים להמשיך ולתפקד בחזית המאבק בנגיף בבתי החולים בעוד בבית הילדים בחופשה כפויה ומבלי יכולת להיעזר בסבים ובסבתות.

עירית כפר סבא החליטה לסבסד שמרטפיות לילדי צוות הרפואה. זאת מבלי לכנס את הילדים לצהרון מכל סוג שהוא שכן כינוס הילדים שעלולים להפיץ את הנגיף בין המשפחות הוא כמובן אסור בהחלט בימים אלו.

בניין המועצה די נטוש בימים אלו. על מנת לאשר את הצעדים נדרש כינוס, ולו טלפוני, של מליאת המועצה

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים