דף הבית > פוליטיקה > בית כנסת רפורמי בגדרה

בית כנסת רפורמי בגדרה

קהילת ‘יוב”ל’ פנתה לבית המשפט על מנת שינחה על הקצאת קרקע ציבורית בגדרה להקמת בית כנסת רפורמי

56 קהילות רפורמיות פועלות ברחבי המדינה מנהריה בצפון ועד קיבוצי הערבה. גם בגדרה פועלת קהילת ‘יוב”ל’ המקיימת פעילויות קהילתיות חברתיות לחברי הקהילה ברוח התנועה הרפורמית – התנועה ליהדות מתחדשת בישראל. הפעילות מתקיימת עד כה בבתי החברים בתנועה ובבית הספר ‘רימונים’ המארח חלק מהפעילויות.

בהתאם לריבוי הקהילות פועלים ברחבי הארץ עשרות בתי כנסת של התנועה הרפורמית הנותנים מענה לצרכים הייחודיים של זרם היהדות הרפורמית. בגדרה, למרות שפועלת ביישוב קהילה מזה שנים רבות, טרם הוקם בית כנסת אשר יענה לצרכיה.

ל’גדרה היום’ נודע כי בימים האחרונים, קהילת ‘יוב”ל’, אשר נואשה מלקבל אישור של המועצה לבקשתה להקצאת קרקע ציבורית להקמת בית כנסת, הגישה כתב תביעה כנגד המועצה המקומית גדרה על מנת לחייבה להקצות לה את הקרקע המבוקשת כפי שעושה לשאר הצרכים הקהילתיים ביישוב.

נואשו מקבלת אישור ופנו לבית המשפט. לוגו קהילת יוב”ל

הוועדה התכנסה, הקצאת קרקע לא ניתנה

בגדרה פועלים למעלה מ-40 בתי כנסת הפזורים בכל רחבי היישוב. באחרונה פורסם כי בית כנסת נוסף מתוכנן לשכונת ‘המושבה הגרמנית’‘ ובית כנסת חדש נפתח לקהילת יוצאי אתיופיה בצמוד למגרש הכדורגל המרכזי במושבה. עם זאת, למרות המענה המקיף לזרם היהדות המרכזי, לא מצאה המועצה לנכון, על פי כתב התביעה של הקהילה, להיענות לבקשתה להקצאת קרקע עבור בית כנסת שייתן מענה לצרכי הקהילה הרפורמית במושבה.

במועצה פועלת ועדה מקצועית להקצאת קרקע. בוועדה, בראשות מנכ”ל המועצה, חברים היועצת המשפטית, הגזבר ומהנדס המועצה. הועדה דנה בבקשת הקהילה כבר לפני שנה וחצי אחרי שזו הגישה את הבקשה כנדרש אך, כפי שמתברר מעצם הגשת כתב התביעה, אישרה בקשות אחרות אך לא את בקשת קהילת ‘יוב”ל’.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים