דף הבית > חי מהשטח > בית כנסת נוסף לגדרה

בית כנסת נוסף לגדרה

כמה בתי כנסת יש בגדרה ואיפה יוקם בית הכנסת החדש

היום פרסמה המועצה לידיעת הציבור את האפשרות הגשת בקשה להקצאת קרקע למגרש המיועד למבני ציבור ברחוב פוקס במושבה.

הפרסום נעשה על רקע פנייתה של עמותת מרכז רוחני המושבה גדרה, עמותה הקשורה לחב”ד, להקצות את הקרקע, בשטח של 800 מ”ר לבניית בית כנסת במקום.

43 בתי כנסת

בגדרה, על פי פרסום רשמי של המועצה הדתית קיימים עד כה 43 בתי כנסת במושבה. השאלה, אשר למעשה הועברה עם הפרסום מקברניטי היישוב לציבור היזמים בגדרה, היא האם נכון להותיר את הקצאת הקרקע למבקש יחיד להקמת בית כנסת נוסף או שמא נכון ליזום במקום הקמת מעון יום לציבור האזרחים הוותיקים, מתנ”ס, מועדון לצעירים או מבנה ציבורי לצורך אחר שבו קיים מחסור גדול יותר.

העמותה המבקשת את הקצאת הקרקע לטובת הקמת בית כנסת היא עמותת ‘מרכז רוחני המושבה גדרה’, עמותה אשר הוקמה בשנת 2010 ועיקר פעילותה עד כה, על פי דיווחיה בשנת 2018 היא פעילות מול חברי המועצה ומול הועדה המקצועית להקצאות קרקע לאותה הקצאת קרקע מדוברת ברחוב פוקס עבור תושבי שכונת המושבה הגרמנית.

בית כנסת בפוקס, פינת קפלן

על פי דיווחיה של העמותה כבר קיבלה אישור עקרוני להקצאת הקרקע לטובת הקמת בית הכנסת.
כתם הקרקע המדובר הוא אזור למבני ציבור, אזור חום במונחי תרשימי התכנון, הנמצא ברחוב פוקס בין רחוב גומברג לרחוב קפלן יעקב מאיר הכהן. אזור זה מוגדר למבני ציבור ולא בהכרח למבנה עבור שימוש כבית כנסת.

האזור המדובר להקצאת הקרקע (באזור החום)

בתוך כך, ממשיכה שתיקתה של המועצה בדבר שימוש במבנה הציבור שהוקצה לטובת בית כנסת ברחוב קק”ל לטובת שימוש לימודי בני הישיבה אשר עושים בו שימוש מאז פונו מהישיבה ברחוב גמליאל. לא ברור האם יש קשר ישיר בין העמותה המבקשת להקים בית כנסת ברחוב פוקס לבין הגורמים המקדמים את פעילותה של הישיבה הליטאית בגדרה.

בדוק גם...

החל הקרב בחזית גדרה

102 שנים ליום הקרב בחזית גדרה אשר הכריע את גורל האזור במסגרת מלחמת העולם הראשונה. …

שינוי גודל גופנים