דף הבית > חי מהשטח > בית המשפט הרשיע נאשם בצייד חוגלות באיזור גדרה

בית המשפט הרשיע נאשם בצייד חוגלות באיזור גדרה

בית משפט השלום הרשיע לפני ימים אחדים נאשם שנתפס בצומת אחיהוד כשהוא מחזיק ברכבו 26 חוגלות מתות והורשע באיסור החזרת ערך טבע מוגן וכן בצייד חיית בר מוגנת ללא היתר.

נקבע כי שני הממצאים שנמצאו ברכב, הן רובה הצייד והן הסכין עם כתמי הדם, תואמים את שיטת הצייד והשחיטה של החוגלות, אשר נמצאו ירויות ושחוטות בצווארן.

מחומר הראיות עולה כי ב-28.12.13 סמוך לשעה 17:20, התקבלה שיחת טלפון בה נמסר כי בסמוך לתחנת דלק פז, המוקמת בין גדרה לחפץ חיים, נצפה, רכב ניסאן טראנו בצבע אפור, כשהדלת האחורית פתוחה, ובסמוך לו עומדים שלושה אנשים, כאשר בתוך הרכב חוגלות. המודיע, חקלאי אשר מעבד את אדמתו בסמוך לתחנת דלק פז בין גדרה לחפץ חיים הבחין ברכב כשהוא חונה בתחנת הדלק, ליד עמדת מילוי אויר, כשלידו שלושה אנשים שנמצאים בחלק האחורי של הרכב, הדלת האחורית פתוחה, והוא הבחין שהם “מתעסקים עם חוגלות שנמצאות ברכב” והתקשר לפקח רשות הגנת הטבע. הפקח, יצא מביתו בקיבוץ גבעת ברנר לכיוון גדרה, כאשר הוא בקשר טלפוני עם המודיע, שהחל בינתיים לזרוע בשדה סמוך לתחנת הדלק. בינתיים, החל הרכב בנסיעה לכיוון כביש חפץ חיים, ובכיכר פנה ימינה לכיוון כביש 40. המודיע התקשר לחוקר, מסר לו את פרטי האירוע ואת מספר הרכב, על מנת שניתן יהיה לאתר את הרכב בדרך צפונה. החוקר עדכן את יתר הפקחים, על מנת שאלה יצרו קשר עם משטרת ישראל וינסו לעכב את הרכב. בשעה 19:30 לערך, הגיע הרכב לצומת אחיהוד שם נתפס ועוכב.

עפ”י הנטען בכתב האישום, בתאריך 28.12.13 בסמוך לצומת אחיהוד החזיק הנאשם, בתוך רכב מסוג ניסאן טראנו, בו הוא נהג, ובו ישבו שני נוסעים, ב-26 חוגלות מתות בתוך תיק.

החוגלות כולן נורו ונשחטו בצווארן באמצעות חפץ חד. ברכב נמצאו גם רובה צייד חד קני מתוצרת בנאלי בתוך נרתיק, תיק ובו 69 כדורי צייד, חגורת כדורים, משקפת, סכין שחורה ועליה נוצה ונוצות שזוהו כנוצות שלוי נודד.

רכב הטראנו הנזכר נצפה באותו מועד בשעה 17:20 או בסמוך לכך, בחלקה חקלאית הסמוכה לתחנת דלק פז שבגין גדרה לחפץ חיים כאשר חלקו האחורי של ושלושה אנשים, מתעסקים עם חוגלות המצויות ברכב.

החוגלות ניצודו על ידי הנאשם באותו מועד באיזור גדרה.

החוגלה הינה חיית בר מוגנת וערך טבע מוגן. במעשיו כאמור, החזיק הנאשם בחיית בר מוגנת ובערך טבע מוגן וכן צד חיית בר מוגנת. לנאשם לא היה היתר למעשיו.

 

בדוק גם...

הפגנה סוערת נגד התקשורת

עשרות מפגיני ימין, ובינהם גם תושבי גדרה, הפגינו נגד העיתונאים אמנון אברמוביץ׳ ועודד בן עמי …

שינוי גודל גופנים