דף הבית > פוליטיקה > בישורת האחרונה

בישורת האחרונה

שבועיים לבחירות לכנסת ה-24 ויומיים לפרסום תוצאות משאל הבחירות הגדול. קמפיין הבחירות בגדרה מתעורר

מעט יותר משבועיים נותרו עד לבחירות הגורליות לכנסת ה-24 וקמפיין המפלגות הרבות המתמודדות לכנסת ה-24 נכנס לישורת האחרונה גם בגדרה.

בשונה מקמפיינים בעידן טרום קורונה, מערכת הבחירות הפעם מתאפיינת במיעוט כנסים מרובי משתתפים ומתמקדת במרחב הדיגיטלי, בכרזות הרחוב ובשלטי המרפסות.

  • האם גדרה תכניס את בן גביר לכנסת? גדרה השבוע

גדרה – מוקד הפגנה אזורי

כמידי שבוע נערכה גם הערב הפגנה אזורית בכניסה הדרומית לגדרה.

בכל שבוע, בשבועות האחרונים, מגיעה דמות מרכזית מתוך מובילי המחאה לדבר בפני המפגינים. השבוע היה זה אמיר השכל, מוביל מחאת היחידים וממובילי ההפגנות מול ביתו של ראש הממשלה, שהגיע לדבר בפני המפגינים בגדרה.

את ההפגנות בשבועות האחרונים ניצלו גם פוליטיקאים הרצים לכנסת כדי לדבר בפני ציבור המפגינים בגדרה. לפני שבועיים היה זה יאיר גולן, מועמד מטעם רשימת מרצ לכנסת ה -24 ולפני שבוע היה זה אלי אבידר הממוקם ברשימת ישראל ביתנו במקום הרביעי.

בהפגנה במהלך השבת אמר השכל לכ-70 המפגינים שהגיעו להפגנה השבועית בגדרה:

“אלמלא הייתי עוסק בשואה, לא הייתי עומד בצמתים. כי כחוקר שואה למדתי עד כמה העמידה מהצד מסוכנת… בעוד 16 יום נלך לבחור וזו הזדמנות לסיים את המשימה ולשלוח את נתניהו הביתה. כדי שזה יקרה, עלינו לגרום שכולם יצביעו. אני מציע לכל מי שרוצה בשינוי להצביע למפלגה שלא תשב עם נתניהו ושתעבור את אחוז החסימה.”

השכל (בחולצת אין מצב) עם עשרות מפגיני גדרה, השבת בכניסה הדרומית לגדרה

תקווה מקומית

המפלגה החדשה ביותר על המגרש הפוליטי היא מפלגת תקווה חדשה שמעוררת סקרנות רבה סביב השינוי הפוטנציאלי שעשויה להביא למפת הגושים.

ברשימת המפלגה לכנסת מתמודדים שני תושבי גדרה, חבר המועצה סהר פינטו הממוקם במקום ראלי, המקום ה-16 ומלי לוי, יקירת גדרה ונשיאת רוטרי לשעבר הממוקמת במקום ה-30.

מטבע הדברים התמודדותם של השניים מעוררת עניין רב בגדרה והשבוע אף הובילה לביקור של שני חברות כנסת מכהנות המתמודדות ברשימה, יפעת שאשא ביטון והילה שי וזאן, אשר הגיעו לסיור בגדרה ולמפגש עם הפעילים אשר נערכו גם השבוע במרכזים המסחריים המרכזיים במושבה כדי לשכנע תושבים לבחור במפלגתו של גדעון סער.

יהיה שינוי? פעיל תקווה חדשה על רקע כרזות החירות בחוצות המושבה בגדרה, השבוע

“פקה פקה” או דברי טעם? חברת המועצה שאשא ביטון בשבוע שעבר במפגש הפעילים בגדרה (מימין לשמאל: חברת המועצה דורית בן בוחר, חבר המועצה והמועמד בתקווה חדשה סהר פינטו, חברת הכנסת ד”ר יפעת שאשא ביטון וחברת הכנסת הילה שי וזאן)

קמפיין שילוט

יתר המפלגות מתמקדות בעיקר בשלב זה בקמפיין במרחב הדיגיטלי המוצף במודעות בחירות ובשילוט חוצות הנתלה על המרפסות ועל הגדרות הציבוריות ברחבי המושבה.

ממשלת ימין על מלא או ממשלה שפויה? כרזות בחירות בגדרה

משאל הבחירות הגדול

בעוד יומיים יפורסמו כאן תוצאות משאל הבחירות הגדול של גדרה שבו השתתפו עד כה כבר מאות קוראים שנכסנו לטופס הבחירה והשפיעו על תוצאות המשאל.

לחצו והשתתפו:

לחצו והשפיעו על תוצאות המשאל

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים