דף הבית > חי מהשטח > ביקורת וניהול רשות מקומית

ביקורת וניהול רשות מקומית

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

לפני כחודש פרסם ראש המועצה, יואל גמליאל, פוסט ארוך המפרט אודות ניהול רשות מקומית ומשווה אותה לחברה מסחרית מבחינת הוצאות והכנסות. לדבריו, הכנסות הארנונה של התושבים אינן מספיקות לכיסוי העלויות השוטפות של היישוב ונדרשת עבודת גיוס משאבים ממשרדי ממשלה.

המודל העסקי שיכול לשנות את המאזן הוא הכנסות ממיסוי תעשיה ומסחר שכרגע אין בגדרה. תכנית המתאר 2035 שהוגשה לאישור עוסקת גם בתכנון אזור תעשייה עתידי בסמוך לכביש 7, אז יוכל לנתב כספים נוספים לפיתוח ולהשקיע בחדשנות וטיפוח היישוב.

בנוסף, פנה ראש המועצה בפניה אישית לתושבים לשמוח על הקיים, לפעול ולתקן את הטעון שיפור כפי שעשו שעשו אבות היישוב החלוצי אל מול אתגרי העבר.

אמש, פרסמה סיעת הגדרתיים בראשות אלון גייר, פוסט ביקורת נוקב אודות היעדר גוף מבקר במועצה במשך שלוש השנים האחרונות. תפקידו של המבקר הוא שמירה על השקיפות בהתנהלות וכספי המיסים. רק לפני כחודש דנה המועצה בליקויים שעלו בדו”ח לשנת 2013 וכל השאילתות שעלו מצד האופוזיציה התקבלו בגיחוך וקריצה מצד המשיבים.

בשבוע שעבר הצליחה התנועה לאיכות השלטון לגרום למועצת גדרה לפרסם את דו”ח המבקר. הדו”ח הפרוס על עשרות עמודים מציג שורה של ליקויים חמורים בתחומי רישוי העסקים, מוכנות לשעת חירום, תהליכי רכש פגומים והוצאות כספיות חריגות.

הגדרתים לקחו על עצמם את תפקיד הביקורת כל עוד אין מבקר פנים.

תמונת הפוסט מדף הגדרתים

בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים