דף הבית > קורונה > ביזיון החקירות האפידמיולוגיות

ביזיון החקירות האפידמיולוגיות

אירוע חשיפה נוסף שלא תמצאו על המפה. למרות צבירת הניסיון וגיוס חוקרים רבים נוספים, מנגנון החקירות והדיווח על תוצאות החקירה לאזרחי המדינה ממשיך להיכשל – דיווח על מקרים חדשים בגדרה בחלוף 14 יום מיום האירוע

אירועים נוספים של חשיפה לחולה קורונה עלה על מפת הקורונה של המושבה. לראשונה עולים האירועים 14 יום אחרי התרחשותם.

2 אירועים עולים על המפה בחלוף 14 יום

ב-9/7 שהה חולה קורונה מאומת בסניף המקדונלדס במרכז המושבה בשעות הערב, אך למרות שעובדה זו ידועה למנגנון המחקר האפידמיולוגי ככל הנראה לפני מספר ימים היא לא הובאה לידיעת הציבור באף אחד ממנגנוני העברת הידע הרפואי הקריטי בעידן הקורונה. מפת הקורונה עודכנה בנקודה ירוקה – נקודה שבה התרחש אירוע לפני יותר מ 14 יום.

באותו היום התרחש אירוע נוסף בכתובת הכרמל 8 בגדרה, נקודה שהיא מקום ציבורי למרות הכתובת של בית פרטי. על פי הדיווח במנגנון ריכוז המקרים של N12, במקום התרחשה חשיפה לקורונה לאורך 8 שעות רצופות בים השעות 11:00-19:00. גם נקודה זו עלתה על המפה כנקודה ירוקה ומי שנכח בה ולא גילה תסמינים עד היום פטור מכניסה לבידוד.

6 נקודות ‘פעילות’ עדיין על מפת המושבה, מסומנות בכוכב כתום:

מחדל

משאבים רבים מושקעים במנגנון החקירות האפידמיולוגיות בישראל, כולל שעבוד יכולות השב”כ לעניין וגיוס עובדים רבים שאמורים היו במהלך הגל השני לתגבר את מערך האחריות המצומצם שעסק בעניין עד לפרוץ הגל השני.

אך משאבים לחוד ותוצאות לחוד. מנגנון החקירות ממשיך להתנהל כמחדל והאירוע האחרון בגדרה רק ממשיך את מה שידוע למי שעוסק בתחום זה זמן רב – ביזיון החקירות האפידמיולוגיות.

לחצו על התמונה להאצה

חוסר תפקוד מקומי

ברמה היישובית הונחו כבר הצעות על שולחן קבינט הקורונה של המועצה המקומית גדרה להקים מנגנון שירכז את הדיווחים ברמה המקומית, דיווחים על מקרים רבים המצטברים במקום. עד כה- הצעות אלו לא נענו ואין כל דיווח ברמת הרשות המקומית מעבר לדיווח ספורדי בפוסטים בדף המועצה.

במערכת ‘גדרה היום’ ממשיכים לעמול בנושא ולעדכן אתכם בכל מידע חדש המתפרסם על ידי הרשויות, מוקדם ככל הניתן. בנוסף השקנו במערכת העיתון את המריץ האפידמיולוגי – הדרך של כל תושב המכיר מי שחלה להביא לידיעת הציבור את דבר אירועי החשיפה אם קרו מבלי להזדקק למנגנון האיטי והכושל של המדינה או למנגנון יישובי שלא קיים.

לפי שעה לא חל שינוי בהיקף התחלואה בגדרה ביחס למדווח אמש, היקף המבודדים ממשיך להצטמצם לאחר שמרבית המבודדים של תחילת הגל השני השלימו את תפקופת הבידוד ועומד הבוקר על 193 תושבים בלבד.

אם נמשיך להתעלם – הנגיף לא יעלם!

 


בדוק גם...

הקומונה של גדרה

מחזור נוסף, 17 במספר, של קומונת הצופים בגדרה מסיים בימים אלו את המשמרת שלו ומתפזר …

שינוי גודל גופנים