דף הבית > ישיבות מועצה > בחסות העלטה

בחסות העלטה

הפסקות חשמל לאורך ישיבת המועצה האחרונה לא הפריעה למליאה לאשר ברוב קולות שורה של הצעות בעייתיות ולפסול ברוב קולות את כל הצעות האופוזיציה

מליאת מועצת גדרה התכנסה אמש, יום חמישי, לדיון בשורה ארוכה של נושאים תקציביים ואחרים בניהול המושבה.

הישיבה, שסבלה ממספר הפסקות חשמל בשל מזג האויר, לא הופסקה גם כשנאלצו חברי המועצה לעיין בחומרים שהונחו בפניהם לקראת ההצבעות לאור נרות ופנסי הסלולר.

מסקנות חסויות

בפתח הישיבה עדכן ראש המועצה שהסתיימה ועדת הבדיקה לאירוע החריג בבית הספר רימונים. עם זאת הודיע ראש המועצה כי המסקנות לא יפורסמו לציבור בשל צנעת הפרט וכי הורי התלמיד המבקשים עדכון על תוצאות הבדיקה נדרשים להגיע ללשכתו, ללא נציגי ציבור מחוץ למשפחה, על מנת להתעדכן בהחלטות.

המשפחה טרם עודכנה במסקנות הועדה. אחותו של התלמיד שאת עונשו בבית הספר רימונים בדקה ועדת הבדיקה החסויה

אישור ב-7 שנים איחור

מסיבה שלא הוצגה בדיון, העלה ראש המועצה לאישור המליאה את החלטות ועדת השמות משני כינוסיה האחרונים. להצבעה הועלו החלטות הועדה מישיבתה האחרונה, לפני כחצי שנה, בה דנה הוועדה בעיקר בשמות השכונה החדשה ורחובותיה וגם בהחלטות הכינוסים הקודמים של הועדה משנת 2013, 2015 ו 2017 שחלק ניכר מהחלטות שנלקחו בהם כבר מיושמות מזה זמן ארוך ברחובות המושבה. האם מבקר המועצה החדש מתחיל להשפיע מבפנים בניסיון לתקן בדיעבד שנים של התנהלות בלתי תקינה?

“זה אוכל לי את הלב”

המשמעת הקואליציונית נשמרה באופן הרמטי כאשר שורה של הצעות של סיעת האופוזיציה, סיעת הגדרתים, זכתה לבלימה על ידי עשרת חברי הקואליציה. חברי הקואליציה לא התבלבלו גם כאשר ההצעות עסקו בהקמת ועדות רשות לטיפול בנושאים חשובים כנגישות, קידום עסקים קטנים והתחדשות עירונית, גם כאשר הציעו הצעה פרקטית לשיפור הבטיחות בדרכים ביישוב, גם כאשר הציעו להגדיל את התקציב לטיפול בליקויי הבטיחות במוסדות החינוך ואפילו כאשר הציעו להגדיל את התקציב לתוכנן למועדון נוער ברחוב הארז לתקציב שבאמת יאפשר הקמת מועדון ראוי.

“700 אלף להקמת מועדון זה לא מספיק”, הצביעה נגד הגדלת תקציב להקמת מועדון נוער. מחזיקת תיק הנוער גילי אפטר אילון

עוד לפני התלוש הראשון

בקרוב נקבל, תושבי גדרה, את תלוש הארנונה המוגדל. הגדלת התשלום גדולה בגדרה לאחר אישור שר הפנים את דרישות המועצה להגדיל את הארנונה ב-4% נוספים מעבר להגדלה בכל שאר היישובים.

למרות שתוספת תזרים זו טרם נגבתה את השימוש בכסף כבר החלו לאשר. המועצה אישרה תחת מחאות האופוזיציה את מינוי עוזרת למנכ”ל המועצה אשר שכרה ישולם בתוספת ארנונה חריגה זו.

הפסקת החשמל לא עצרה את הישיבה. ראש המועצה מנהל את הישיבה לאור נרות ופנסים. אמש במנהל הנדסה במושבה

היה גם קונצנזוס

למרות חילוקי הדעות בלא מעט סעיפים היו גם נושאים לא מעטים שאושרו פה אחד.

האופוזציה הצטרפה לקואליציה לאישור שכרו של גזבר המועצה, אישור הגדלת התקציב לבניית בית הספר התיכון במזרח המושבה, אישור הגשת ערר כנגד החלטה של הועדה המחוזית לתכנון ובניה, אישור תקציב בהיקף 600,000 ₪ לעבודות חשמל ביישוב ואישור תקציב להנגשת בית הספר התיכון האזורי.

 


בדוק גם...

האם מבצע החיסונים צפוי להיכשל?

4 שבועות בדיוק חלפו חוסן בשידור חי ראש הממשלה ונתן את האות לתחילת מבצע החיסונים. …

שינוי גודל גופנים