דף הבית > חי מהשטח > בחזית מאבק המכנסיים

בחזית מאבק המכנסיים

בנות תיכונים מגדרה בחזית המאבק הציבורי לשיוויון זכויות בתיכונים

סימנים של שגרה. הנגיף מאחורינו, הממשלה הוקמה והחום בשיאו. כותרות העיתונים והרשתות החברתיות התפנו לעסוק יותר ויותר ביומיים האחרונים במאבק הציבורי של בנות והורים כנגד האכיפה המפלה של ‘תקנות המכנסיים’.

בבתי ספר רבים קיימים תקנונים אשר מנחים על הלבוש המותר והאסור לתלמידים. על פי תקנות משרד החינוך התקנות הן תקנות אחידות לבנים ולבנות אך הבנות, הסובלות בשבוע האחרון בדיוק כמו הבנים מהחום הבלתי נסבל, טוענות לאפליה מפלה “למה לבנים מותר ולנו לא”.

6 בנות אתמול, מאות רבות היום

אתמול בבוקר התייצבו 6 בנות משכבת יא’ בבית הספר בגין, לבושות במכנסיים קצרים מהמותר בתקנון, בשערי התיכון. את מחאתן על כך שלא אישרו להם להיכנס וחייבו אותן להחליף למכנסיים ארוכים יותר העלו לרשת החברתית ומאז – הרשת גועשת.

כאש בשדה קוצים התפשטה המחאה בנושא ובתקשורת הארצית מכסים בהרחבה את המחאות של הבנות בבתי ספר שונים ברחבי הארץ כולל בתי הספר של המושבה. פוסטים של הורים ומורים, אנשי חינוך לשעבר וכל מי שחושב שיודע מה נכון לעשות במצב טורח לפרסם את דעתו בעניין ותורם עוד קצת בנזין למדורה.

לא מתכוונות לוותר על שיוויון. בנות תיכון בגין בהפגנה הבוקר מול שערי בית הספר

הפגנה בשערי התיכון

הבוקר הגיעה לשיאה המחאה בנושא כאשר עשרות רבות של בנות התיכון האזורי ‘בגין’ התייצבו במכנסיים קצרים להפגנה בשערי בית הספר.

אם לשפוט לפי השינויים הרבים שנעשים בתקנות וחוקים לאור מחאות הציבור בשבועות האחרונים (ע.ע. ביטול מתווה שלימודים לכיתות ד’ עד י’, ביטול חבישת מסכות בשבוע השרב) יש סיכוי טוב שגם הפעם ‘הציבור יאמר את דברו’ ונציגי הציבור ימצאו את הדרך לתקן את התקנות בהתאמה לדרישות הציבור, ציבור הבנות במקרה הזה, שהפסיק לשתוק.


בדוק גם...

לילה לבן

הלילה  – תיקון שבועות לאורך כל הלילה בבית הכנסת בביל”ויים כמטב המסורת, הלילה ייערך וייארך …

שינוי גודל גופנים