דף הבית > תרבות > בדיוק הזמן ל’תפוזי דם’

בדיוק הזמן ל’תפוזי דם’

רומן חדש מאת ליאורה רוזנפלד-סופר, תושבת גדרה, ממתין לכם חנויות הספרים, בדיוק בזמן שבו יש להרבה מאתנו הרבה זמן פנוי להשלמת קריאה

ליאורה רוזנפלד-סופר, בת 48 וחצי (“החצי חשוב גם ובמיוחד בגילנו המתקדם”), נשואה ליובל ואמא לשחר, עידו ואורי, כותבת ועיתונאית, היא ילידת קיבוץ עין השופט ומתגוררת ב- 17 השנים האחרונות בגדרה.

עכבר המושבה באנר

‘תפוזי דם‘, ספרה החדש הוא רומן יפיפה על אשה-ילדה שמנסה ללמוד לחיות עם הגעגוע למה שהלך לאיבוד בטרם עת ולגדל קצת עור על הנשמה החשופה, והוא מסופר בתנופה ובעדינות, בהומור ובתבונה.

3 שנות כתיבה

“את הספר “תפוזי דם”, רומן הביכורים שלי, כתבתי במשך שלוש שנים, כמעט” היא מספרת לגדרה היום “התחלתי לכתוב אותו בסדנת הכתיבה המופלאה של הסופר אשכול נבו והמשוררת אורית גידלי, ובאמצע הכתיבה התערבו והתערבבו, ובכן, החיים עצמם – גידול שלושה בנים, כתיבה בעיתון ‘לאשה’ ועוד אינספור רעשי רקע.”

“ובכל זאת כתבתי, בקדחתנות, מול המחשב בחדר העבודה הקטן שלנו בממ”ד בלילות בלי שינה, בבתי קפה חצי ריקים, כתבתי כי זה תמיד היה הייעוד שלי, לכתוב.

ועכשיו הוא יצא לאור, הספר שלי, פרי יצירתי, התינוק שלי. אני יודעת שההשוואה להיריון ולידה היא קלישאית מעט אבל תאמינו לי: מדובר בהיריון ולידה לכל דבר, מינוס אולי הבחילות בשליש הראשון – חרדות, חששות, צירי לידה, הכל.

ועכשיו הוא כאן, אמנם בעיתוי הכי, איך להגיד את זה במילים מכובסות, מאתגר. ובכל זאת הוא יצא לאור, נושם וחי, הוא בחוץ וצמא לקוראות וקוראים שיאספו אותו לחיקם, ועל הדרך ירוויחו שעה או כמה שעות של בריחה לזמנים אחרים, נטולי קורונה ושאר מרעין בישין.”

3 שנות כתיבה והוצאה לאור בדיוק בזמן משבר גלובלי. ליאורה רוזנפלד-סופר. (צילום: שרית צרפתי)

“משולש אהבה קודח”

כדי להבין את תמצית העלילה ממליצה לנו ליאורה לקרוא את דבריה של עורכת הספר, עלמה כהן-ורדי:

“בשבעה על אמא שלה נועה שוכבת עם מישהו וזו הפעם ה(חצי) ראשונה שלה. היא בת תשע-עשרה, ובשנים הקרובות תוסיף לחפשת אהבה שתמלא את הריק הקפוא של היתמות הצעירה שלה. היא תחפש בבסיס ברמת הגולן ואחר כך בתל אביב בדירת שותפים מתקלפת עם בלטות מצוירות, ובפריז, שם תסתבך במשולש אהבה קודח.”

“להכנס בין הדפים ולחבק את נועה”

למרות שחיבוקים הם ‘מחוץ לחוק’ בימים אלו, זה מה שכתה ליהיא לפיד על הספר:

תפוזי דם השאיר אותי חסרת אוויר ומאוהבת. זהו ספר שחוטף את הקורא אל תוך מקום וזמן אחרים ופותח את הלב שלנו להתבונן בדברים הכמוסים בתוכנו, אלה שהשארנו אי-שם מאחורינו, לפני שהתקלקלנו והפכנו לאנשים מבוגרים. ליאורה רוזנפלד סופר מחזירה אותנו להיות שוב מי שהיינו פעם. אם אפשר היה לקפוץ לתוך דפי הספר ולחבק מישהי, הייתי רוצה להיכנס אל בין הדפים ולחבק את נועה, ולהציע לה להיות חברה שלי”.

תפוזים של דם. כריכת הספר

 

את הספר ניתן לרכוש בחנויות הספרים הפתוחות ואפשר (ונוח) להזמין אותו גם דרך האינטרנט:

באתר של צומת ספרים

באתר סטימצקי

באפליקציית עברית

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

לא מתוחזקת

על רקע התרבות תלונות התושבים על ברזיות לא מתוחזקות בכל רחבי המושבה יצאנו לבדוק אחת …

שינוי גודל גופנים