דף הבית > חי מהשטח > בג”צ גדרה
גדרה נגד שר האוצר כץ

בג”צ גדרה

 פסק דין בג”צ ניתן בעתירה של המועצה המקומית גדרה כנגד השר לשירותי הדת וכנגד שר הפנים ושר האוצר בגין כוונתם לצמצם את כספי התמיכה במועצה הדתית גדרה

תמיכה פוליטית לחוד וקרב על תקציב התמיכות במועצה הדתית לחוד.

בדו”ח לשנת של הממונה על השכר 2017 עלו נתונים גבוהים ביותר לגבי היקף מקבלי השכר מהמועצה המקומית גדרה. במהלך 2020 החליט משרד האוצר להגדיל את ההשתתפות של המועצה המקומית בתקציב המועצה הדתית. המועצה המקומית שלא הסכימה לדרישה התקציבית החליטה לעתור בנושא לבג”צ כנגד ההחלטה.

כמה עובדים נדרשים במועצה הדתית למושבה אחת?

בדו”ח לשנת 2017, בחן הממונה על השכר בנפרד את שכרם של עובדי המועצות הדתיות המסונפות לרשויות המקומיות ומצא כי בשנת 2017 קיבלו את שכרם מהמועצה הדתית בגדרה 9 עובדים (9.1 משרות בממוצע לאורך השנה) אשר שכרם עלה ב 2017 באופן חד בקרוב ל 13% ביחס לשנה קודמת, עלייה חריגה ביחס לעלייה של 5% בלבד בשכרם של שאר עובדי הדרוג.

מעיון בהיקף המשרות ביישובים הסמוכים עלה נתון מעניין נוסף. בעוד שביישובי הסביבה הסתפקו בשנת 2017 בארבעה עד חמישה מקבלי שכר במועצה הדתית (מזכרת בתיה – 3.9, בני עייש – 4.3, גן יבנה – 4.5), שירותי הדת לתושבי גדרה הצדיקו בעיני מקבלי ההחלטות ביישוב היקף כפול – יותר מתשעה.

בזה יש זמן לבג”צ לעסוק? מתוך פסק הדין שנתן הרכב שלושת השופטים בעתירת המועצה המקומית גדרה

במקום להתייעל – עותרים

למרות המספרים הגבוהים במועצה הדתית גדרה החליטו במועצה המקומית להיאבק בהחלטת הממשלה להגדיל את סכום ההשתתפות של המועצה המקומית בתקציב המועצה הדתית על ידי עתירה לבג”צ.

שלושה שופטים ופסק דין אחד

בתחילת החודש, כפי שהגיע לידיעת גדרה היום, פסק הבג”צ בהרכב של שלושה שופטי עליון, השופטים הנדל, עמית ושטיין כי על המועצה המקומית להגיש בתוך חודש בקשה להפחתת סכום ההשתתפות וזו תיבחן בתוך חודש נוסף.

לא מוכנים להתייעל בהרכב המועצה וגם לא להגדיל את ההשתתפות בתקציב המועצה הדתית. מקום משכנה של המועצה הדתית גדרה
(בתמונת השער: שר האוצר ישראל כץ. קרדיט: לע”מ עמוס בן גרשום)
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נר בין דורי נווה אורנים

סטודנטים מדליקים עם הקשישים

הסטודנטים מכפר הסטודנטים בגדרה בחרו להדליק את הנר הראשון בצוותא עם קשישי נווה אורנים, נר …

שינוי גודל גופנים