דף הבית > חי מהשטח > אף חקלאי לא נותר לבד

אף חקלאי לא נותר לבד

איתי בן שאול מגדרה, מזמין את כולם להצטרף לקמפיין גיוס ההמונים המגייס תקציב לפעילות ארגון ה’שומר החדש’ אשר הציב השנה יעד מאתגר: ‘השנה אף חקלאי לא נשאר לבד’

כל מי שמכיר מקרוב את התחום החקלאי במדינה בשני האחרונות ער למגמה המדאיגה בתחום, כ-70% מהחקלאים התמודדו עם אירועי פשיעה חקלאית בשנה החולפת.

החקלאים, אשר נותרים ברבים מהמקרים חסרי אונים מול הפורעים, לא מצליחים לקבל מענה ממשטרת ישראל הקורסת תחת עומס הפניות והיקף השטחים והנכנסים החקלאיים החשופים לפשיעה כלכלית.

אם זה לא טרור הבלונים, זה טרור הפרוטקשיין

התקווה היחידה – השומר החדש

הארגון היחיד שמצליח להתמודד בשנים האחרונות עם הבעיה הוא ארגון ‘השומר החדש’, ארגון אשר מבוסס על מתנדבים המתייצבים לצד החקלאים ובעזרת נוכחות בשטח ואחיזה בשטחים מונעים ומרתיעים את הפורעים מלהגיע ולפגוע בחקלאים.

מנתונים שמפרסם ארגון ‘השומר החדש’ עולה כי הנזק מפשיעה חקלאית ב-2019 מוערך ב-25 מיליון ₪. 62% מהתלונות נסגרו מחוסר עניין לציבור. ”החקלאות בישראל נמצאת במשבר הגדול ביותר שידעה מאז שנות ה-80” אומרים בארגון.

יותר ויותר חקלאים פונים לארגון בבקשת סיוע ובארגון מתקשים לעמוד בעומס הבקשות ומשיקים קמפיין סיוע רחב היקף בפלטפורמת JGive.

התקווה היחידה של החקלאים. לוגו ‘השומר החדש’

השומר החדש גם בגדרה

גם באזור גדרה פעיל באחרונה ארגון ה’שומר החדש’. בשטחים החקלאיים שמצפון לגדרה החשופים באחרונה להשתלטויות של גורמים פליליים עומדים בעלי הקרקע החקלאיים חסרי אונים ברבים מהמקרים.

איתי בן שאול, צעיר תושב גדרה, החליט לקחת יוזמה ונרתם לקמפיין גיוס ההמונים לארגון.

יואל זילברמן, מנכ”ל ומייסד השומר החדש: “חקלאי ישראל הם אוצר לאומי. בשונה מכל מדינה מערבית אחרת חקלאי ישראל ניצבים כיום בפני אתגריים קיומיים אדירים של להיות או לחדול. בשעה קשה זו של החקלאים קיבלנו החלטה חברתית-לאומית, שעל אף חוסר היציבות הפוליטית ואופק חסר בהירות, לא נאפשר לאף חקלאי להיות לבד!”.

הקמפיין, הפתוח לציבור למשך ה-3 שבועות הקרובים דרך פלטפורמת JGive.

 

בדוק גם...

7 ימי חשיפה

עומק החשיפה של המטופלים במעון עלה מוריה נחשף בנתוני משרד הבריאות מנתוני משרד הבריאות שהתעדכנו …

שינוי גודל גופנים