דף הבית > חי מהשטח > “אנחנו יוצאים מאותה הדלת אבל למציאות אחרת”

“אנחנו יוצאים מאותה הדלת אבל למציאות אחרת”

אבי דנקו ייצג את קהילת גדרה אתמול בהפגנה הגדולה מול הכנסת

כנראה שהרבה פחות מאיתנו שמעו או שמו לב להפגנה הגדולה שהתקיימה אתמול מול כנסת ישראל. ייתכן שככל שהציבור הרחב שומר על שגרת יומו ולא נתקע בפקקי ענק פחות קשב ניתן לעניין, ייתכן שחלקנו עברנו הלאה.

לא ננוח

עבור עו”ד אבי מטקו דנקו מגדרה אי אפשר לעבור הלאה. אבי, חבר תנועת הגדרתים ומועמדה במקום השישי ברשימה בבחירות האחרונות, ממשיך לדרוש שינוי יסודי ביחס של משטרת ישראל ושל מח”ש לחקירות השוטרים המעורבים באלימות משטרתית. “לא ננוח עד אשר תוקם ועדת חקירה למח”ש על התנהלות בכל המקרים של אלימות שוטרים שבעקבותיהם איבדו אזרחים, בני כל העדות והדתות, את חייהם.” הוא אומר לנו הבוקר.

אבי היה נציג קהילת המושבה אתמול בהפגנת הגדולה שהתקיימה מול כנסת ישראל. בכנסת התקיים דיון במליאה ב”כישלון הלאומי המתמשך בקליטת יהודי אתיופיה” ביוזמתם של חברת הכנסת פנינה טמנו-שאטה וחבר הכנסת גדי יברקן מסיעת כחול לבן. חברת הכנסת שאטה עלתה על דוכן הנואמים בסערת רגשות “השבועיים האחרונים היו בשבילי גיהנום. ראש הממשלה והשר לביטחון פנים לא נמצאים פה כי הפוליטיקה יותר חשובה להם”.

ההפגנות יצאו מדם ליבם של הצעירים

בתוך כך השוטר היורה השתחרר ממעצרו והתפרסמה אתמול המלצת הפרקליטות להעמידו לדין באשמת ‘הריגה בקלות דעת’, סעיף קל משקל יחסית בסולם העבירות שהביאו למותו של נפגע. הסעיף הוא סעיף חדש שנכנס לתוקף לפני כשבוע במקומו של סעיף ה’הריגה’. גם עצם נוסח הסעיף בו נאשם השוטר הלהיט את הרוחות בקרב המפגינים, אשר הצטרפו אליהם גם בני משפחתו של סלומון טקה ז”ל בתום הדיון במליאה ואשר שבעה מהם נעצרו בתום ההפגנה.

לא ננוח.מפגין אתמול בהפגנה מול הכנסת

“חשוב שהציבור יבין” אומר לנו דנקו “לא היו כאן מנהיגים שהוציאו את הצעירים לרחובות. היו כאן צעירים שכל אחד ואחד מהם חווה את המציאות הקשה על בשרו. ההפגנות יצאו מדם ליבם של בני הקהילה.”

“ערכנו מעגלי שיח עם ילדים וצעירים בקהילה כאן בגדרה” הוא מוסיף “כולם בלי יוצא מהכלל מעידים על שיטור יתר כלפי בני הקהילה. לא יכול להיות שצעיר שיושב על ספסל, אפילו שזה בשכונת מגוריו, נדרש להציג תעודת זהות רק בגלל שהוא בן הקהילה.”

הדלקת נרות לזכרו של סלומון טקה. גדרה

“אנחנו יוצאים מאותה הדלת אבל למציאות אחרת”

“צרת רבים אינה נחמה בכלל בעניין הזה” מבהיר דנקו לכל מי שמציף בפניו את קשיי העליות הקודמות “זה שיש טענות על חטיפת ילדי תימן לא מצדיק בכלום את האלימות והאפליה בה פועל נכד לעולה תימן על מדי שוטר לצעיר בן הקהילה האתיופית או להתעלמות והאדישות של הציבור להתנהלות שכזו. יאיו אברהם, מראשי המחאה, אמר וצדק – אנחנו יוצאים מאותה הדלת אבל למציאות אחרת.”


בדוק גם...

ניקוי הים הגדול בעולם

שבט שחר לוקח חלק במבצע לניקוי חופי הים למרות המשבר התקציבי בו מצוי שבט שחר, …

שינוי גודל גופנים