דף הבית > חינוך > “אל תקראו לי פורצת דרך”

“אל תקראו לי פורצת דרך”

במסגרת פרויקט הטייסת התארחה השבוע בביה”ס רעות ד”ר הודיה אוליאל, רופאה הלוקה בעצמה בשיתוק מוחין

אחרי צעדת ערן ואחרי תצוגת האופנה במפעל המוגן הגיע השבוע תורה של ד”ר הודיה אוליאל להראות לאן אפשר להגיע בשילוב חברתי נכון של בעלי צרכים מיוחדים.

ד”ר אוליאל, הגיע להשבוע לבית הספר רעות וסיפרה לילדים את סיפור חייה, סיפור אשר הגיע באחרונה גם לפריים טיים בערוץ 12. הודיה, אשר נולדה לפני 27 שנים במהלך החודש השישי להריונה של אימה, נולדה במשקל 830 גרם בלבד ואובחנה בגיל חצי שנה כסובלת מ CP, שיתוק מוחין המשפיע על תפקודיה המוטוריים.

בלי הנחות, בלי קיצורי דרך

למרות צרכיה המיוחדים שולבה הודיה במערכת החינוך הרגילה ולא קיבלה הנחות לאורך הדרך, לא בגן, לא בבית הספר היסודי, לא באולפנה באשדוד ולא בלימודיה האקדמיים אליהם התקבלה ללא כל הנחות ובהם עמדה בכבוד רב.

הודיה, אשר חלמה להיות רופאה כל השנים, חולמת להיות נוירולוגית ילדים אך מוגבלת בכל הקשור למיומנויות הדורשות זריזות ודיוק. “להכין קפה לוקח לי 5 דקות”.

הודיה מספרת על דרך רצופת אתגרים. “לא עשו לי טובה” היא מספרת בראיון “לא תהיי כאן עול על האחרים ולא נעזור לך עזרה מיוחדת.”.

“אל תקראו לי פורצת דרך”

לאורך כל דרכה הרגישה ועדיין מרגישה שהיא צריכה להצליח יותר מכולם כדי לקבל את הלגיטימיות של האחרים אך עדיין מסרבת להיקרא פורצת דרך. “לא בחרתי בזה. כל פורצי הדרך היו בוחרים בנורמה, בשקט ובשגרת יום שפוי על פני הקושי היומיומי של פורץ הדרך.”

הודיה, אשר מטפלת בחולים כסטז’רית היום בבית החולים קפלן הסמוך, סיימה את לימודיה בטכניון לאחרונה. בשיחת הסיכום בפקולטה הודתה לכל מי שעזר לה לאורך הדרך והרגישה שמימוש החלום מתקרב. “אם אסיים זה יהיה מיוחד”. סגל הפקולטה רוצה אותה בחזרה בפקולטה “יש לך את היכולת לחדד את הרגישות. יש לך כוח שאין לאחרים.”

ילדי הטייסת ממריאים על כנפי ההשראה

השבוע הגיעה לדבר בפני הילדים בבית הספר היסודי רעות במושבה במסגרת תכנית הטייסת. תכנית הטייסת היא תכנית הפועלת בבית הספר בשיתוף פעולה עם קרן רמון ע”ש אילן ואסף רמון. התכנית, אשר מטרתה לפתח ולטפח מנהיגות חברתית – ערכית בקרב ילדי ישראל פועלת בבית הספר מאז 2015 בשיתוף עם טייסי חיל האויר.

הודיה ביקשה מהילדים לא לוותר גם אם קשה, להאמין בעצמם, לקבל את השונה ולא לוותר על החלומות שלהם.

השראה!

(תמונת הכתבה – ד”ר הודיה אוליאל בבי”ח קפלן, מתוך הכתבה ששודרה במגזין סופשבוע)

 

 

 


בדוק גם...

המפה מתעדכנת

מפת נקודות החשיפה לחולי קורונה ברחבי גדרה ממשיכה להעתדכן הנקודות החדשות שעלו על המפה הערב: …

שינוי גודל גופנים