דף הבית > חי מהשטח > אין מענה!

אין מענה!

הורים שהגיעו לכינוס בנושא חזרו מאוכזבים מחוסר התשובות והפתרונות של ראש המועצה וסגנו

מחאת הקייטנות הגיעה אמש לנקודת רתיחה. באולם המתנ”ס, באותו מרכז אופק שבו תתחלנה הקייטנות היישוביות בעוד פחות מחודש, התייצבו כ-50 הורים אשר מחפשים את הדרך לרשום את ילדיהם לקייטנה במחיר הגיוני לשיחה שכינסו ראש המועצה וסגנו, יו”ר מרכז אופק.

כל השאלות הקשות

בשיחה נשאלו השניים את כל השאלות הקשות, אך קיבלו תשובות מאכזבות.

ההורים דרשו שהמועצה תציג לציבור את המאזן של מרכז אופק, מרכז שאמור להתנהל כמלכ”ר (מוסד ללא כוונת רווח) אך מתמחר את הקייטנות לציבור במחיר שהוא בכ-50 עד 100 ₪ בלבד נמוך יותר ממחירי קייטנות פרטיות ודרשו לדעת מדוע המחיר עלה משמעותית ממחיר אותה הקייטנה בשנה שעברה.

מנגד, הגיעו ראש המועצה וסגנו ללא כל בשורה בפיהם. הטענות לעלות תפעולית גבוהה של הקייטנות לאור כח האדם האיכותי שמגויס לטפל בילדים לא שכנעו את ההורים שהציגו להם את פרסומי המועצה המחפשת בני 16 ללא כל הכשרה מעמיקה לעבודה זמנית באותן הקייטנות.

תושבי גדרה העלו אותה במדרג ולכן ישלמו

הציטוטים שיצאו מישיבת המועצה שהתקיימה בנושא הקייטנות מפי חברי הקואליציה של גמליאל היו כי אין כל צורך בהנחות לקייטנות מאחר ותושבי גדרה עשירים מספיק כדי לממנם. בכינוס אמש ראש המועצה אמנם לא טען שמבקשי ההנחות ‘עשירים’, אך טרח להזכיר לתושבים את צמצום מענקי האיזון של גדרה לאור השינוי לטובה במדרג הסוציואקונומי שלה וניסה להפנות את זעמם של ההורים לכיוון המדינה.

מדיווחי ההורים שהשתתפו בכינוס עולה כי נימוק נוסף שהוצג להבדל הקטן במחיר מול קייטנה פרטית הוא חוסר הפיקוח בקייטנות הפרטיות, נימוק שלא מתיישב עם תעודות והוכחות שמציגים מירב המפעילים הפרטיים ובוודאי לא מסביר את מחירי הקייטנות הציבוריות המפוקחות בחלק ניכר מיישובי הסביבה.

מאוחר מידי, מעט מידי, חושפני מידי

הפתרון היחיד שהציג ראש המועצה היה מנגנון ועדת ההנחות למשפחות שידם אינה משגת את היכולת לעמוד במחיר המלא, ועדה אשר מבקשי ההנחות נדרשים להציג בפניה בפרטי פרטים את מצבם הכלכלי של כל בני משפחתם על מנת לקבל את אישורה להנחה המיוחלת.

הועדה האמורה, אשר סך תקציבה אף נמוך מתקציב הועדה המקבילה שהתכנסה בשנה שעברה, תתכנס ב 30/6 לדון בבקשות אשר נדרש הציבור להגיש עד ליום חמישי האחרון. בשל עיתוי הכינוס המאוחר, מי שלא יאושר יוותר בפני הברירה בין תשלום המחיר הגבוה לבין חיפוש קייטנה אחרת פרטית מ’היום למחר’.

השכנים דווקא מקבלים מענה

על רקע חוסר המענה לדרישות ההורים בגדרה בולט מאוד הפרסום של ראש מועצת גן יבנה השכנה אשר החליט על סבסוד מקיף של הקייטנות ביישובו, שיאפשרו להורים לקבל קייטנה לחודש מלא בפחות מ1000 ₪.

בתוך כך התפרסמו בתקשורת הארצית בימים האחרונים ספוקלציות לפיהן הסבסוד של המדינה למחירי הקייטנות עלול להיפגע בשל פיזור הכנסת והליכה לבחירות נוספות. ככל שהבינו ההורים מהכינוס אמש, חוסר הסבסוד במקור בגדרה מבטיח שמהלך הבחירות לא ישפיע על מחירי הקייטנות בגדרה.

לא כל יום זה שנת בחירות

ראש המועצה, אשר הסביר לקהל ההורים שהוא מחויב לאירוע אחר ולכן חייב לקצר את הפגישה, הספיק להישאל כיצד ייתכן שבשנה שעברה הקצה 200 ₪ הנחה לכל ילד והשנה לא. בתשובתו הבהיר כי בשנה הקודמת שיקוליו היו בתוך מסגרת של שנת בחירות. ככל הנראה כדי להבטיח את קולות הבוחרים בקלפי יימצא תקציב לצרכי התושבים גם בשנת הבחירות הבאה. עד אז, דרישות התושבים נותרו, למרות כל המחאות וכל אשר נאמר ונומק, ללא מענה.

 


בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים