דף הבית > פלילים > איומים על הממונה

איומים על הממונה

כתב אישום הוגש כנגד תושב גדרה בגין חשד לאיומים על הממונה על אכיפת כללי הקורונה במושבה שהגיע לאכוף את הכללים בבית כנסת בגדרה

לאורך משבר הקורונה היו מקרי ההדבקה בבתי הכנסת רבים ברחבי גדרה. מטבע התפילות המתקיימות בהן הן מקומות סגורים והומי אדם בהם נמצאים המתפללים שעות ארוכות ולעיתים נחשפים לחולים שאינם מודעים לדבר מחלתם, בתי הכנסת היוו כר פורה להתמשכות והתפצלות שרשראות ההדבקה.

בהתאמה, כאשר החל פיקוח על יישום כללי הקורונה במושבה נשלח הממונה על אכיפת הכללים במושבה לאכוף את הכללים גם בבתי הכנסת ברחבי גדרה.

לפחות באחד המקרים נתקל הממונה באירועי הפרת הכללים שבהם המפרים לא רק שלא נשמעו להוראותיו והנחיותיו לגבי כללי השמירה על בריאות המתפללים אלא אף נתקל באלימות מצד המסרבים ליישם את כללי הבטיחות.

“צריך לשבור לך את הרגליים”

בכתב אישום שהוגש לפני מספר ימים בבית המשפט השלם ברחובות כנגד תושב גדרה בשנות השישים לחייו נטען כלפי התושב שאיים על הממונה באחד מבתי הכנסת במושבה: “צריך לשבור לך את הרגליים”.

מפרטי המקרה המתואר בכתב האישום עולה כי במהלך ביקור האכיפה הבחין אחד המתפללים בממונה וטען כלפיו כי: “צריך לתת לך מכות ולשבור לך את הרגליים ואת הידיים”. הממונה שאל את הנאשם אם הוא מאיים עליו, ונענה בחיוב.

תפילות בבתי הכנסת היוו מקור הדבקה משמעותי גם בגדרה. אחד מבתי הכנסת בגדרה. (לבית הכנסת המצולם אין קשר לכתבה)

רק שמירה על כללי הקורונה הצליחה לבלום את התחלואה

לא ברור מה תהא ההחלטה בסופו של ההליך המשפטי בנושא אך ברור מאוד כי אך ורק השמירה המוקפדת על הכללים לצד חיסוני הקורונה אפשרו את היציאה המסתמנת ממשבר הקורונה המתמשך. כאשר לא היתה אכיפה מספקת ההדבקות נמשכו ורק כאשר יושמו ההנחיות על ידי התושבים ובין השאר פסקו התפילות בחללים הסגורים, נבלמה התחלואה.

המשיכו לשמור על כללי הקורונה!

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים