דף הבית > חינוך > אחים לנשק

אחים לנשק

הסיפור המרגש על שלושה אחים, בוגרי כפר הנוער כנות הסמוך, שהגיעו גם בזכות הכפר לשירות משמעותי כלוחמים קרביים בצה”ל

יקיר, אדיר וחי מהדורי היו בטוחים שלא יצליחו לסיים את בחינות הבגרות. אלא שאז הם הגיעו לכפר הנוער כנות, סיימו בגרות בהצטיינות והתגייסו כולם לשירות משמעותי בצה”ל כלוחמים. “אני כל כך גאה בהם”, אומרת אימם, סימה

כל הורה לילד בצבא מכיר את תחושת הדאגה, הגעגוע וחוסר הוודאות כשבנו משרת הרחק מהבית. עבור אימם, סימה מהדורי, הדאגה הזאת מוכפלת פי 3: שלושת בניה משרתים כולם ביחידות לוחמות בצה”ל. שניים מהם אפילו נמצאים בעיצומם של קורסי פיקוד, ויהפכו בקרוב לקצינים. אלא שרק לפני שנים ספורות, המסלול של בני משפחת מהדורי היה יכול להיראות אחר לחלוטין: אימם מעידה שבתקופת הלימודים בחטיבת הביניים, המוטיבציה שלהם הייתה נמוכה, והצלחתם הלימודית הייתה מוטלת בספק. אלא שאז היא החליטה לרשום אותם למוסד לימודי חדש – כפר הנוער כנות. “מאז המסלול השתנה לחלוטין”, היא אומרת.

“אני כל כך גאה בהם”

כל בני משפחת מהדורי למדו או לומדים בכפר הנוער כנות ליד גדרה. הבכור שבהם, יקיר (22), משרת כיום כלוחם במג”ב, ונמצא כיום בעיצומו של קורס קצינים; אדיר (21) משרת כלוחם בחטיבת הנח”ל, ונמצא גם הוא כיום בקורס קצינים; חי (20), משרת כלוחם ביחידת הגבולות של צה”ל בבקעת הירדן. האח הצעיר, שליו (16.5) קיבל לאחרונה צו ראשון ויתגייס בעוד שנה וחצי. בינתיים הוא לומד בכיתה יא’ בכנות.

סימה מעידה כי במשך שנות חטיבת הביניים, יקיר, אדיר וחי התקשו בלימודים. “לא הייתה להם כל כך מוטיבציה ללמוד, וגם המערכת לא דחפה אותם מספיק ללמוד ולהשתפר”, מוסיפה.

קרביים. חי מהדורי

שינוי כיוון דרך הכפר

“החלטנו לשנות להם מסלול ולשלוח אותם ללמוד בכנות. זו הייתה ההחלטה הכי חשובה שקיבלנו בחיים, החלטה שמבחינתי שינתה את המציאות”. בכנות, מספרת סימה, הצוות החינוכי דחף, המריץ וסייע לשלושתם לעלות על דרך המלך. “כבר בשנה הראשונה עם ממש התחברו למדריכים, למנהלים, לחבריהם לספסל הלימודים ואפילו למזכירה של בית הספר”, משחזרת סימה. “זה היה כאילו הם התחילו מחדש. הם באו מהבית עם ערכים טובים, אבל בכנות העצימו את תחושת הכבוד לסביבה, ערכים של סבלנות וסובלנות, של אגה לזולת ואכפתיות ותפיסה שאומרת שאנחנו אחראים על גורלנו ועל עתידנו, וזה מה שעשה בסוף גם את השינוי מבחינה לימודית”.

בתוך זמן קצר, המציאות הלימודית השתפרה מן הקצה אל הקצה: יקיר אף קיבל תעודת הצטיינות על השיפור הכי משמעותי בשכבה. “אני חושבת שהשינוי היה באמונה בילדים, בזה שגורמים להם להבין שיש בהם פוטנציאל, ושהם יכולים להצליח בגדול. לבסוף סיימו שלושת ילדיה של סימה בגרות מלאה, וחלקם אפילו למדו במסלול אוניברסיטאי כך שלאחר סיום השירות הצבאי, יש באמתחתם כבר 8 נקודות זיכוי לתואר ראשון עתידי.

דור המשך. שליו מהדורי במדי כפר הנוער כנות

“תוצאה של עבודה קשה”

מנהל כפר הנוער כנות, ד”ר חזי יוסף, התרגש גם הוא מסיפורם של בני המשפחה.

“משפחת מהדורי היא דוגמה ומופת לשיתוף פעולה בין האם לבין צוות כפר הנוער. הצלחתם של יקיר, חי ואדיר בלימודים וביחידות הצבאיות, היא תוצאה של עבודה קשה שלהם ואמונה מלאה של הבית וצוות הכפר. הפנימיה בכפר הנוער כנות מובילה להצלחה מאות בני נוער בכל שנה ומאות אחרים המגיעים מיישובי הסביבה. הצלחתם מסבה לנו נחת ועונג”.

(בתמונת השער – יקיר ואדיר מהדורי. תמונות: כפר הנוער כנות)

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים