דף הבית > חינוך > אז מה נשאר פתוח?

אז מה נשאר פתוח?

גדרה היום עושה לכם סדר בתכניות המקומיות לכל מוסדות הלימוד והחינוך הבלתי פורמלי בגדרה לאור משבר הקורונה

בהתאם להנחיות משרד הבריאות המושבה נכנסת לשגרת חירום שטרם נראתה כמוה.

המועצה המקומית פרסמה הבוקר הנחיות לגבי שגרת הלימוד במוסדות החינוך, מעונות היום והצהרונים השונים:

“החל מיום ראשון, 15.3.2020 ועד להודעה חדשה, מעונות היום, צהרונים בגני הילדים, כלל גני הילדים ובתי הספר לחינוך מיוחד יפעלו כסדרם, בכפוף להנחיות הגורמים המוסמכים ובהתאם למצבת כח אדם.

בהמשך להנחיית ראש הממשלה ומשרד הבריאות על השבתת הלימודים בבתי הספר החל מהיום, 13.3.2020, אנו מבקשים לחדד כי לא יתקיימו לימודים בכל בתי הספר בגדרה כולל צהרונים בבתי הספר עד להודעה חדשה.

ספק לגבי שגרת הלימודים בגנים

מההנחיות ניתן ללמוד שגם בגדרה חוששים משביתה או חוסר התייצבות מספק של סגל המעונות וגני הילדים אשר מוחים מאז התפרסמו ההנחיות אתמול על הסכנה הבריאותית הנגזרת מהמשך עבודתם הצמודה עם עשרות ילדים קטנים.

בחלק מהיישובים בסביבה כמו רחובות ובאר טוביה שבתו היום הגננות והסייעות ולא פתחו את הגנים בניגוד להנחיות הממשלה והרשויות המקומיות כך שמומלץ לעקוב מקרוב אחרי ההתפתחויות והחדשות כדי לדעת האם המסגרות השונות אכן יתפתחו בבוקר יום א’ כמתוכנן.

הופסקה הפעילות בתנועות הנוער

במקביל הודיעו כל תנועות הנוער שפעילות התנועה מבוטלת לאלתר. בתנועות בגדרה מתנחמים בעובדה שהספיקו לקיים את הפורימונים השבוע כמתוכנן.

גם ליגות הילדים והנוער השונות התבטלו בדומה לכל ליגות הבוגרים בארץ ובעולם כולו אשר הוקפאו בשל החשש מהדבקה המונית במהלך המשחקים, גם כאלה שבתחילה תוכננו להמשיך ולהתקיים ללא קהל.

החינוך המיוחד מוחרג וממשיך לפעול

בניגוד לסגלי הגנים, מוסדות החינוך המיוחד צפויים להמשיך לעבוד כסדרם כפי שקרה גם הבוקר זאת לאור ההבנה היסודית של סגלי מוסדות החינוך הללו שלתלמידהם אין כל פתרון אפשרי חליפי במסגרת הביתית, בשונה מתלמידי מוסדות הלימוד הרגילים.

 

היקף המבודדים בירידה. תמונת אילוסטרציה

מתגברים חוגים ופעילות ספורט לילדים

מפעילי החוגים וקובצות הספורט במושבה החלו להתארגן גם הם לשגרת החירום ופרסמו הנחיות להורים לאופן שילוב הילדים בשגרת הפעילות.

חלק מהמפעילים פרסמו להורים אפשרות לרשום את הילדים לפעילות ספורטיבית OutDoor בבקרים במקום שגרת הלימודים אשר לא צפויים להתחדש עד אחרי סיום חופשת הפסח.

היקף המבודדים במושבה בירידה

בתוך כך ממשיך מספר החולים במדינה לעלות. הבוקר פרסם משרד החינוך שמספר החולים עלה ל-126. מפת המקומות שבהם נחשף הציבור לחולי קורונה עדיין לא כוללת מקומות בתוך המושבה או בסביבתה.

במדינה מונים הבוקר 34,474 אזרחים השוהים בבידוד עצמי מחשש לגילוי תסמיני קורונה. היקף המבודדים בגדרה הולך ומתמעט בימים האחרונים לאחר שרבים מהתושבים שחזרו לארץ ממדינות שהם התפרץ הנגיף השלימו את שבועיים הבידוד ללא גילוי כל תסמינים מדאיגים. גם תלמידי תיכון ברנר אשר נחשפו לבנו של חולה הקורונה הראשון במדינה השלימו את הבידוד ולא ידוע על מי מהם שגילה תסמיני מחלה.

לפי שעה ללא אירועי חשיפה לחולים בתוך המושבה וסביבותיה בשבועיים האחרונים. (לחץ על התמונה לפרטים)

 

בדוק גם...

נופלים מחוץ לסטטיסטיקה

יותר ויותר מקרים טראגיים מתועדים של חולים אשר מגיעים מאוחר מידי לטיפול מציל חיים בבית …

שינוי גודל גופנים