דף הבית > גדרה השבוע > אז מה היה לנו שם?

אז מה היה לנו שם?

לא הספקתם לעקוב אחרי כל מה שהיה כאן השבוע? ‘גדרה היום’ עושה לכם סדר ומסכם לכם את השבוע במושבה

השבוע היה השבוע האחרון ללימודים בחטיבות הביניים והתיכונים. בתי הספר השלימו את חגיגות סוף השנה ומאות התלמידים יצאו לחופש הגדול.

שותקים מול מוחים

בכל הנוגע לפרשת הישיבה ברחוב גמליאל, המשיכה שתיקתה של המועצה בנושא וקבוצת התושבים הנאבקת לשמירה על הסטטוס קוו בנושא העבירה הילוך, חילקה פלאיירים לבתי התושבים ופרסמה עצומה ציבורית דיגיטלית לאיסוף רשימת התומכים בשמירה על הסטטוס קוו.

שביתה במעונות הילדים

באמצע השבוע, בשעת לילה מאוחרת התבשרו הורי מעונות היום של המועצה שלמחרת היום המעונות יהיו סגורים בשל מחלה פתאומית של כל העובדות. רק לקראת חצות הלילה יצאה הודעה מרגיעה בנושא של ראש המועצה אשר הצליח בפגישתו למחרת עם נציגי המוחות לסכם על העלאת שכר לעובדות המעונות ולהסיר את איום השביתה.

מחירי הקייטנות בכותרות

בפרשת מחירי הקייטנות הציבוריות לא הביא השבוע האחרון בשורות אמיתיות. רשימת המבקשים הנחות מועדת ההנחות שאותה מציגים במועצה כפתרון לבעיה נסגרה על רקע פרסום בתקשורת הארצית המראה כי המחירים בגדרה הם מהגבוהים בארץ. בתוך כך התבשרנו שקייטנת המדע מבית משרד המדע תגיע השנה לגדרה ותתקיים לבוגרי כיתות א’-ד’.

הארנונה נוסקת

בתחום הפוליטי עבר על המושבה עוד שבוע סוער. מינויו של סהר רווח, סגנו של ראש המועצה ליו”ר המתנ”ס עבר בפורום הנהלת עמותת מרכז אופק, שמועות נפוצו על הצטרפות אפשרית של תנועת הגדרתים לקואליציה ותכנית ראש המועצה להעלאה דרמטית של שיעור הארנונה למגורים ועסקים התפרסמה וזכתה לגינויים רבים מצד תושבים נזעמים.

בתרבות

בתחום התרבות, שלמה מעוז השלים סדרת הרצאות בגדרה ואירועי חודש הספרות העברית המשיכו בספריית המושבה.

בספורט

בתחום הספורט זכינו השבוע לבשורות משמחות. שחר אתגר, בת 17 מגדרה, זכתה באליפות ישראל בריצת 1500 מטרים שנערכה בהדר יוסף ואילו לוחמת הטאקוואנדו אבישג סמברג עטורת ההצלחות המשיכה בדרכה להבטיח את מקומה באולימפידה עם מדליה נוספת באליפות שנערכה בלוקסמבורג.

בביטחון

במישור הבטחוני היה בסך הכל שבוע שבוע שקט. אם היה מי מתושבי גדרה ששמע השבוע אזעקות אלה היו אזעקות תרגיליות מהתרגיל שהתקיים בבסיסי חיל האויר הסמוכים. בתוך כך התבשרנו כמו כל תושבי המדינה על השינוי הדרמטי באופן שבו מחלק פיקוד העורף את הארץ לאזורי התרעה.

שבת שלום

 

 


בדוק גם...

שוב כתומה

עלייה נוספת ברמות התחלואה ביישוב, הרמזור של גדרה עלה חזרה לרמת תחלואה כתומה למרות מבצע …

שינוי גודל גופנים