דף הבית > קורונה > אדום יציב
רמזור אדום

אדום יציב

נתוני משרד הבריאות מתעדכנים. איזון בין מספר הנדבקים למחלימים בגדרה

אדום יציב. נתוני משרד הבריאות העוקבים אחר התפתחות התחלואה בכל יישוב ויישוב מתעדכנים.

על פי העדכון, מספר החולים הפעילים המדווח למשרד הבריאות בגדרה נותר היום דומה למספר החולים הפעילים שנרשם אתמול ועומד על 980 תושבים.

יש להניח כי בנוסף למספר זה קיימים בגדרה תושבים נוספים שאבחנו את עצמם בעזרת הערכות בדיקה הביתיות ונתוני התחלואה שלהם טרם עודכנו במשרד הבריאות.

שיעור הבדיקות החיוביות בגדרה ממשיך לעלות ועומד ביממה האחרונה על 10%.

מאות נדבקים ביום

מספר הנבדקים בגדרה, כך על פי פרסום של ראש המועצה, עמד בימים האחרונים על כ-2400 תושבים שעמדו בתורים למוקדי הבדיקה. מכאן שמספר הנדבקים היומי בימים האחרונים עומד על כ-250 בכל יום, זאת לצד התחלה של החלמה של נדבקי תחילת הגל החמישי שהחלו יורדים ממצבות החולים בקצב דומה.

ציון הרמזור של גדרה משקף גם הוא את היציבות היחסית בנתונים ועומד גם היום על 9.2 בדומה לציון הרמזור של המושבה בימים האחרונים.

רמזור

אדום אבל יציב. ציון הרמזור של גדרה בימים האחרונים (נתוני משרד הבריאות)

אולי יעניין אותך גם

גדרה נגד המדגרה – ראש המועצה החליט על העברת התיכונים ללמידה מרחוק

הפגנות מכל הכיוונים – הפגנות מימין ומשמאל ייערכו בימים הקרובים נגד מדיניות הממשלה

מבצע דוגו – ב 18/1 יצטרף נוער גדרה למבצע דוגו, מבצע שבו אוכלים פלאפל לזכר מצעד המוות

שני ההרוגים באסון בבקעת הירדן הם תושבי בני ראם וגן יבנה

מוקדי הבדיקות

כדי לאפשר התמודדות עם התחלואה פועלים החל מהימים האחרונים בגדרה ארבעה מוקדי בדיקות אנטיגן. מוקד בדיקות PCR ייפרס במושבה פעמיים במהלך השבוע הבא.

כל הפרטים על מוקדי הבדיקות ושעות הפתיחה – ממש כאן.

לומדים מרחוק

בשל התחלואה הגבוהה החליט ראש המועצה באמצע השבוע לפזר את הלימודים בתיכונים ללימודים מרחוק, זאת כדי לצמצם את היקף הילדים שבשל הדבקות או בידוד נאלצים להיעדר מבחינות בגרות החורף אשר החלו באחרונה.

החלטתו של ראש המוצעה עוררה עניין רב גם ברמה הלאומית לאחר שמעט מאוד יישובים קיבלו החלטות עצמאיות שכאלה תוך פסילת המדיניות הכלל ארצית שמכתיב משרד החינוך בכל יישובי המדינה.

בראיון שקיים ראש המועצה בתכנית הבוקר של גלי צה”ל הבהיר כי צוותי החינוך של בתי הספר שעוברים ללמוד מרחוק יתבגרו את בתי הספר האחרים:

“בעצם אנחנו מביאים את הילדים האלה שצריכים עכשיו לעשות בגרויות מדבקים אותם כדי שלא יוכלו לעשות בגרויות. ולכן החלטתי שהתיכונים, ילדים בוגרים, כיתה י’ יא’ יב’ יכולים ללמוד מרחוק בזום. יכולים לתת להם פתרון וגם לשמור על הצוותים החינוכיים שנמצאים בתיכון ולהעביר אותם לשאר בתי הספר.”

מתווה בדיקות 13 בינואר

המתווה המעודכן והרשמי בעיצוב שאומץ מ’גדרה היום’

מתווה בדיקות חדש

על פי מתווה הבדיקות החדש שהתעדכן בחמישי האחרון, נדרש מי שלא מחוסן ונחשף למאומת להיכנס לבידוד בין 7 ימים בין אם נדבק בעצמו ובין אם לאו.

מתווה הבידודים העדכני מוסיף עוד למוטיבציה של כלל התושבים להתחסן כנגד הקורונה. בהתאמה שיעור סרבני החיסונים מהגלים הקודמים שמשתכנעים להתחסן הולך ועולה.

התחסנות סרבנים

הסרבנים מתחילים להשתכנע. התחסנות סרבני חיסונים במנה הראשונה בחודש וחצי האחרונים בגדרה
זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

שלושה הרוגים

ציון איננו

קב”ט המועצה לשעבר ציון בר אשר, הלך לעולמו. הלוויתו היום בשעה 17:30 בגדרה בצער. המועצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים