דף הבית > חינוך > עץ הסוכריות של יובי

עץ הסוכריות של יובי

ספר ילדים, קל לקריאה, לגילאי גן ויסודי; מתנה מצויינת לכם, לילדים, ולחברים – כאן במחיר מוזל, שיהפוך אתכם לחלק מהסיפור: רק יחד איתכם הספר יראה אור בעברית!

הספר על יובי הנמצא כרגע בגיוס המונים בהדסטארט גייס למעלה מ 50% ונותרו עוד 29 ימים לתום הפרויקט.

לצפיה ותמיכה בפרויקט: https://headstart.co.il/project/45936

מתנה נפלאה לכל בית ולחברים. סיפור לא פשוט, שהופך בספר לנגיש – לכולנו.

גם נשיא המדינה, רובי ריבלין, קרא והמליץ.

יובי תשומה נולדה בדיוק ברגע ההיסטורי של ראשית העליה מאתיופיה לישראל, דרך סודאן, בשנות ה- 70' וה- 80' של המאה הקודמת; בכפר קטן בשם סַרְבוֹקְסָה, בהרי אתיופיה. המשטר הקומוניסטי ניסה לגייס את אביה לצבא, והוא ברח ונהרג; ואמה, בעודה בת 20 בלבד, נותרה עם שני ילדים קטנים – יובי ואחיה התינוק. כאשר החליטו האחים והדודים לעלות בחשאי ארצה, החליטה אמה של יובי – אביבה – שהיא מצטרפת לקבוצה.

אולם הדרך – מסוכנת; וכך נשארה יובי עם סבתא, מחכה ומצפה לפגוש שוב את אמא, בציון; בירוסלם.

כאשר היה ברור שאי אפשר עוד להישאר בכפר, יצאו גם יובי וסבתה לדרך. "אנחנו הולכים לירושלים, מלאכים שומרים עלינו" – הוא המוטיב החוזר בספר; הוא הידיעה הוודאית ש"אנחנו עושים את הדבר הנכון".

את הסיפור האישי, הלא פשוט כלל, מספרת יובי לילדיה, בגדרה; והוא מקבל גווני ירוק של אתיופיה; והוא מקבל חום ואהבה של סבתא; והוא סיפור הצלחה – הרי הגענו ארצה.

את הסיפור האישי היא מספרת לכיתות בית ספר, והוא סיפור על אתגר, והוא סיפור על ילדה בת 6 או 7 שבמקום ללמוד בכיתה – הולכת ברגל, לציון.

ואת הסיפור האישי מספרת יובי בליל הסדר בקהילה היהודית בקנדה; והסופרת לזלי סימפסון שומעת, מתחברת, ומחליטה לעשות ממנו ספר ילדים, שיצא לאור באנגלית בשנת 2011.

בדוק גם...

חודשיים ליום הבחירות! אולי אתם תהיו מזכירי הקלפיות בגדרה

וועדת הבחירות המרכזית מחפשת מזכירי קלפי ליום הבחירות שייערך בדיוק בעוד חודשיים ב-17/9 תהיתם פעם …

שינוי גודל גופנים